Родини полеглих Захисників України відвідали святині різдвяної Європи

З 3 по 8 грудня 2019 року тривала паломницька мандрівка “Столиці різдвяної Європи”, в якій взяли участь родини полеглих Героїв з різних куточків України.

Вже другий рік поспіль Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ спільно з Патріаршим паломницьким центром УГКЦ організовують подорож до різдвяної Європи для родин, котрі втратили своїх близьких у зоні бойових дій на сході України.

Протягом шести днів учасники паломництва відвідали святині Угорщини, Австрії, Словаччини, Чехії, Німеччини та Польщі. Духовний супровід паломників здійснював військовий капелан о. Максим Кролевський. Керівником групи була працівниця Департаменту військового капеланства Наталія Дубчак, яка також є матір’ю полеглого Героя.

Поїздка мала на меті хоч на кілька днів розвіяти смуток, підтримати, побути поруч і подарувати позитивні емоції родинам загиблих захисників України.

Відгуки учасників паломництва:

Інна Наумова, мати загиблого Героя (м. Козятин, Вінницька обл.):

“Подорож подарувала надзвичайні враження, а головне – вона дала можливість отримати духовну розраду, яка лікувала серця матерів, знесилених від туги за синами. Можливість бути дотичними до Святих Таїнств Сповіді та Причастя – велике благо, дароване нам Господом під час подорожі. Дякую усім організаторам паломництва. Все пройшло на гідному та високому рівні. Ще раз від усього серця дякую!”

Людмила Жарук, мати загиблого Героя (м. Херсон):

“Прийміть щиру подяку усі, хто причетний до організації такої неймовірної, захоплюючої, а головне – такої необхідної для нас, матерів загиблих Героїв подорожі. Відвідування сакральних місць показало нам, що вічність існує, а ми повинні нести в неї пам’ять про наших синів. Здоров’я вам та вашим родинам!”

Любов Мочалова, мати загиблого Героя (м. Полтава):

“Вже вдома. Заморені фізично, але збагачені духовно. Незабутні враження! Дякую, Наталочко, і всім причетним до організації подорожі. Рада знайомству з мамами Героїв. Всім терпіння, здоров’я і Божої благодаті.”

Ольга Цедик, мати загиблого Героя (м. Полтава):

“Сердечно дякуємо за наші зігріті душі й незабутню подорож пані Наталії й усім організаторам! Бажаю всім Божої ласки й гарних, мирних новорічних свят!”

Поранений ветеран АТО Анатолій Фатєєв (м. Київ):

“Щасливі і трохи втомлені повернулись ми з дружиною з паломницької поїздки (прощі) до шести видатних християнських святинь Європи, розташованих в містах Марія Повч, Будапешт, Братислава, Відень, Дрезден, Прага, Ченстохова, Краків. Важкенько, але проща і повинна бути важкою, бо це робота і для душі, і для тіла. Душа радіє: я ще більш укріпився у вірі, ще більш побачив велич Божу, виражену в геніальних творах рук людських. Велика вдячність від нас Греко-Католицькій Церкві і кураторам цієї прощі – Наталі Дубчак та Юрію, і всім іншим, хто долучився до організації паломництва. Хай Господь Бог благословить вас і дарує вам здоров’я та многая літа! ДЯКУЄМО!”

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ