Рада у справах душпастирської опіки сформувала звернення до особового складу військових формувань та їхніх родин

4 березня 2014 року у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України відбулася чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. Українську Греко-Католицьку Церкву представляли о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, та Олександр Мельник, референт Департаменту. У засіданні також взяли участь представники Міністерства оборони України та інші церкви й релігійні організації – члени Ради: Всеукраїнське об’єднання євангельських християн-баптистів, Українська Православна Церква (Київського Патріархату), Українська Православна Церква (Московського Патріархату), представники УАПЦ. Засідання висвітлювали засоби масової інформації силових структур України.

Члени Ради у справах душпастирської опіки сформували власне звернення до особового складу військових формувань та їхніх родин (текст наводимо нижче).

На порядку денному обговорювалося питання душпастирської опіки військовослужбовців Збройних сил України, про що було направлено відповідний лист Міністру оборони України.

ЗВЕРНЕННЯ

Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України

до особового складу військових формувань та їхніх родин

Дорогі брати і сестри!

Ми, представники українських Церков і релігійних організацій – уповноважені за організацію душпастирської опіки серед військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України, занепокоєні ситуацією, яка склалася в Криму та інших регіонах нашої держави.

Через свавілля керівництва Російської Федерації ми опинилися на порозі братовбивчої війни. Брат постав проти брата. Військовослужбовці російської армії і флоту сьогодні знехтували законами Божими й людськими і вказують як нам жити.

Ситуація, яка спровокована не нами, загрожує не лише стабільності і миру в Європі, але й життю і душам людей.

Ми пишаємося вашою мужністю, витримкою та честю захисника Вітчизни, яку ви виявляєте, безстрашно стримуючи загарбника.

Це – подвиг, великий подвиг перед народом, Батьківщиною і Богом!

Українські воїни!

Пам’ятайте, що з неба на вас дивляться мільйони вояків, які віддали своє життя за те, щоб сьогодні Україна була незалежна і вільна. З сивої давнини вони здобували для нас право називатися українцями. Не зганьбіть це право і ви!

Ви стоїте на своїй землі, за свій народ і країну. Моральна перевага на нашому боці. «Коли сильний збройно свій двір стереже, то в безпеці маєток його» (Євангеліє від Луки 11,21).

За цих обставин, ми – громадяни України повинні згуртуватися, підтримувати та допомагати один одному. Священнослужителі і вірні наших церков моляться за вас, ваші сімї, за єдність народу, за краще майбутнє держави. Божа і людська підтримка роблять нас незламними.

Нехай Всевишній дасть вам сили вистояти у цьому протистоянні, не втратити гідність і честь, адже кожному доведеться відповідати за власні вчинки перед Небесним Суддею.

Слава Богу!

Слава Україні!