Привітання владики Михаїла Колтуна з нагоди Дня Незалежності України

Дорогі захисники України, відважні воїни АТО та їх родини, військовослужбовці різних військових формувань, ветерани війни і військової служби!

Дорогі брати і сестри!

У ці дні ми відзначаємо 26-річницю незалежності України. Це свято, яке в сучасних українських обставинах наповнилося реальним відчуттям власного Дому, рідного Храму, особистої свободи і власної гідності, болю за жертву в ім’я цього і персональної відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

З цієї нагоди я хотів би привітати і подякувати усім причетним до великої справи захисту рідної землі, а відтак її недоторканності, цілісності і незалежності.

Цього року спільним досягненням співпраці Держави і Церкви до 26-ї річниці Незалежності України стало запровадження в Збройних Силах України, Прикордонній службі і Національній гвардії Служби військового духовенства (Капеланської служби). Це дозволило призначити на посади у військові формування десятки українських священиків різних релігійних конфесій і почати будувати новий формат відносин у військовому середовищі.

В цей день, коли молитвою в ім’я України наповнюються храми і серця людей, особливою звучить молитва за людей у військових одностроях, за воїнів у зоні АТО й тих, хто в тилу посилює оборону Держави, за душі полеглих за неї захисників. За цю велику самопожертву просимо в Господа для них мужності і витривалості, мудрості і терпіння.

Ми маємо, що відзначати в ці дні, маємо, що оберігати і за що молитися.

Тому ми, капелани УГКЦ, вже як частина великої української військової спільноти зносимо молитви за своїх побратимів і ми переконані, що Господь їх вислухає!

З Днем Незалежності тебе, рідна Україно!

Дорогі побратими! З нагоди свята бажаю Вам Божих ласк і щедрот, перемоги, миру та довгих років життя на своїй Богом даній землі!

+ Єпископ Михаїл (Колтун)
керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства
силових структур України