Притча про милосердного Отця і його блудного сина

Київська слідча в’язниця. Неділя 8 лютого. Троє хлопців примирилися з Господом в Таїнстві Покаяння і прийняли Святе Причастя. З них двоє зробили це вперше в житті. Ніхто з них не знав, що цієї неділі, за два тижні перед Великим Постом, за старовинною літургійною традицією по церквах читається Євангеліє від Луки (Лк. 15, 11-32). Притча про милосердного Отця і його блудного сина, яка навчає нас чеснотам покаяння і прощення. Ця Господня притча передає усю глибину християнської духовності, бо в ній розповідається про дорогу покаяння грішної людини та її зустріч із невимовним прощенням до всіх грішників, котрі зі щирим каяттям звертаються до Бога Отця. Проте, саме ця неділя стала для трьох юнаків днем Божого Милосердя.

Сергія Р., Олега Д. і Сергія С. приготувала до Сповіді капелан і християнський педагог сестра Василія (Гальцова), Чину Св. Василія Великого. Вона викладає для неповнолітніх, які утримуються у Київському слідчому ізоляторі, предмет Християнська етика. Не просто здобути довіру юнаків з непростими життєвими історіями. Кожен з них має свої зранення і, як наслідок, до оточуючих ставляться з упередженням. Таїнства уділив о. Костянтин Панетлей.

Про День особливої уваги до в’язничного служіння, який відзначають в УГКЦ в Неділю про Блудного Сина (8 лютого 2015 р.) розповідає відеоблог: