Присяга новобранців та панахида на полігоні у Франківську

26 листопада у військовій частині № 1241 (м. Івано-Франківськ) Національної Гвардії України відбулася урочиста присяга солдатів-новобранців на вірність Українському народові. На цьому заході був присутній військовий капелан УГКЦ о. Роман Залеський. 

На урочисту присягу прибули батьки cолдатів, а також їхні друзі з різних куточків України. Захід розпочався з урочистого маршу, після якого молоді солдати, які прослужили лише місяць, склали обіцянку бути вірними Українській державі та народові. Опісля показали свої вміння, які вони набули за місяць своєї служби. На завершення дійства виступили командир військової частини та матір одного з новобранців. Також було надано слово головному координаторові військових капеланів Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ – о. Роману Залеському, який розповів про специфіку військової служби у лавах армії, а також у зоні АТО.

Після вітального слова, о.Роман благословив усіх солдатів на нелегкий шлях у військовому служінні та покропив освяченою водою. Вкінці, учасники Центру душпастирювання силових структур виконали церковний гімн ”Боже великий, єдиний”.

006

У межах цих подій, на території навчального центру “Лисець” військової частини №1241, була відслужена панахида за жертвами Голодомору 1932-1933 рр., та за всіх полеглих воїнів-захисників України, яку очолив о. Роман Залеський.

Після панахиди, о. Роман пригадав солдатам, що таке “Геноцид”, які були тяжкі умови життя людей того часу, і згадав про всіх юнаків, які віддали своє життя за волю та незалежність України. Один із солдатів провів для всіх учасників Братства екскурсію по полігону. Семінаристи мали змогу побачити, як живуть солдати під час навчання на полігоні та як відпочивають у вільний час. Голова центру ЦДСС, брат Назар Шпак подякував солдатам за екскурсію.

Опісля, о.Роман покропив всіх військовослужбовців освяченою водою, а вони в свою чергу, теплими словами подякували учасникам братсва ЦДСС і священику за спільну молитву і гарно проведений час.

Джерело: ifds.org.ua