Протягом Різдвяних свят капелани відвідали в'язниці

Державна пенітенціарна служба України на час Різдвяних свят надала особливе сприяння служінню Церкви для ув’язнених і засуджених. Водохреща – апогей цих святкувань.

Свято Богоявлення віддавна звалося також Просвіченням, празником світел і святими світлами, бо Ісус прийшов, щоб усіх просвітити. «Народ, який сидів у темноті, побачив велике світло. Тим, що сиділи в країні й тіні смерти, зійшло їм світло» — читаємо у святому Євангелії від Мт. 4, 16. Люди, що за різних обставин опинилися в неволі, знаходяться у глибокій духовній потребі. Саме тому у часі Свята Богогявлення відбулося традиційне привітання в’язнів.

21 січня 2011 року парох-настоятель храму Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі отець Ігор Онишкевич, волонтери Ольга Максименко, Антоніна Гриців, Марта Бліхар та Анна Кручай відвідали жінок Київського СІЗО з йорданською водою. Поруч з привітанням та освяченням приміщень також було передано речі індивідуального вжитку для потребуючих жінок.

У короткому слові о. Ігор нагадував ув’язненим про силу Таїнства Хрещення, яку треба віднаходити знову і знову у Святому Покаянні. В той сам час ієрей Костянтин Пантелей відвідав хворих у санчастині установи.

22 січня у Прилуцькій виховній колонії капелан о. Роман Пушка здійснив Чин Великого освячення води та поблагословив житлові приміщення й кімнати для побачень з близькими вихованців.

Увесь цикл Різдвяних свят став часом інтенсивного служіння для ув’язнених з вертепними виставами та зі співом колядок у багатьох пенітенціарних установах.

Департамент інформації УГКЦ