Проща вихованців бережанської виправної колонії до Зарваниці

Христос прийшов на землю, щоб звільнити нас, звільнити від гріха, звільнити від засуду вічної смерти, вироку, який людина сама собі підписала… Як пояснити тим, хто «засуджені людьми», що вони – «помилувані Богом»?

Зробити це непросто… Але можливо… Помилуваними Богом відчули себе вихованці Бережанської Виховної Колонії для неповнолітніх, які у цей різдвяний час, разом зі своїми вихователями відбули прощу до Марійського Духовного Центру, що в Зарваниці.

Прибувши у Чудотворну Зарваницю, наші прочани перш за все відвідали парафіяльну Церкву, де мали можливість почути Історію Зарваниці, а також прикластися та помолитися до Чудотворної Ікони Матері Божої Зарваницької. Відтак, по селі прозвучала дзвінка коляда і хлопці походом відправилися на Чудотвоне Місце об’явлення, де зложили свої щирі молитви, та пили воду з цілющого джерела. Після відвідин храмів, вихованців колонії частували смачним обідом семінаристи Тернопільської Вищої Духовної Семінарії. Особливою прикрасою та тим, що зачарувало хлопців стали вертепи, яких у різдвяний час так багато в Зарваниці.

Неможливо передати те духовне піднесення хлопців, яке панувало протягом всього часу, що вони провели в Зарваниці, впевнений, що це закарбувалось в їхній пам’яті та серці ще на довгий час, якщо не на все життя. Ще б пак! Це ж бо діти приїхали до своєї Мами…. Вони знову були на свободі… Відчували себе вільними, відчували до себе довіру, відчували, що вони «помилувані Богом».

Хлопці уповноважили мене висловити слова вдячності усім, хто був причетний до організації та проведення цієї прощі, а в особливий спосіб їхньому духовному наставнику – отцю Михайлу Бугаю, який виконує функції капелана Виховної … і я не міг порушити своєї обіцянки.

Роман Демуш

Джерело: ДивенСвіт