Програма реінтеграції в’язнів “Шлях засуджених” впроваджуватиметься в Україні

9 листопада 2021 року відбувся візит представників міжнародної організації Prison Fellowship International і керівників Української міжконфесійної християнської місії “Духовна і благодійна опіка в місцях позбавлення волі” до Державної установи “Коростенська виправна колонія №71” з метою представлення міжнародної програми реінтеграції в’язнів “Шлях засуджених”.

За сприяння Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та керівництва колонії відбулася зустріч з ув’язненими, в якій брали участь: Девід Ван Паттен (David Van Patten), головний операційний директор PFI International; Джон Х’ю Грейтхед (John Hugh Greathead), старший регіональний директор Європи та Центральної Азії; священик Костянтин Пантелей, голова правління Місії, керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України Патріаршої курії, УГКЦ; пастор В’ячеслав Когут, виконавчий директор Місії, керівник Відділу соціального служіння, Українська Церква Християн Віри Євангельської; Юрій Величко, начальник Відділу діяльності виховних колоній та навчання засуджених Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту; Олександр Нікітчук, начальник ДУ «Коростенська виправна колонія (№71)» Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.

Під час візиту гості відвідали житловий сектор колонії, де утримуються засуджені, каплиці і молитовні кімнати, зустрілися з пасторами християнських церков, які здійснюють регулярне служіння в установі Юрієм Зубовим і Володимиром Чижовим. У часі спілкування з адміністрацією установи обговорили перспективи співпраці для презентації програми «Шлях засуджених».

Програма була розроблена для зміни тюремних середовищ і повернення в’язнів до суспільного життя. Це – восьмитижневий курс євангелізації та учеництва, заснований на Євангелії від Марка, який запрошує в’язнів у подорож, що перетворює, щоб дізнатися про Ісуса В’язня. Багато людей відчувають безнадію у зв’язку з ізоляцією в результаті вчинених ними кримінальних правопорушень. Програма втілюється у в’язницях по всьому світу, дбає про примирення з жертвами злочинів, допомагає сім’ям засуджених й успішно реінтегрує їх у соціумі. В цьому допомагають християнські спільноти.

Після відвідування Коростенської колонії відбулося ознайомлення з умовами нового реабілітаційного центру УЦХВЄ, який коштом доброчинців створено в ококлицях Києва. Там планується проводити навчання і втілення програми «Шлях засуджених».

Презентація програми відбудеться в головному офісі Департаменту виконання кримінальних покарань 10 листопада 2021року.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ