Проблема довічно засуджених знову опиняється у фокусі уваги робочої групи з реформування пентенціарної системи
Перспектива помилування засуджених на довічно, а також можливість оскаржувати неправосудні вироки й добиватися перегляду справ у випадках порушень у кримінальних процесах, зафіксованих правозахисниками та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини є викликом для законодавців.
Число довічників зростає. З цим зростає й потреба адекватного ставлення до громадян, які відбувають таке покарання, вдосконалення соціально-психологічної праці, душпастирства тощо. В інтерв’ю журналістам о. Костянтин зупинився на потребі забезпечення пенітенціарних установ, де утримуються довічники, достатньою кількістю соціальних приміщень для конфіденційної зустрічі із священиками, а також у потребах соціально-психологічної праці. Очевидно поруч необхідно виконати норми безпеки. Пенітенціарна реформа мусить враховувати ці потреби.
Довічники – найважча категорія в’язнів. Святіший папа Франциск на зустрічі з делегатами Міжнародної асоціації кримінального права висловив думку, що довічне ув’язнення є “прихованою стратою”. Остаточно кожен засуджений на довічно мусить мати шанс на повернення до суспільства в результаті застосування помилування.