Про роль мистецтва у соціальній інтеграції в'язнів говорили на відкритті експозиції у Вінниці

У день Св. Архистратига Михаїла 21 листопада 2014 року у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музеювідбулося відкриття Національної пересувної виставки образотворчого і прикладного мистецтва в’язнів «Переображення Господньою Любов’ю». У відкритті взяли участь представники управління ДПтС України у Вінницькій області, пенітенціарного душпастирства Української Греко-Католицької Церкви, обласної організації Спілки художників України.

Виставка надихнула до планів соціального партнерства і практичної співпраці поміж пенітенціаріями і художниками області для помочі засудженим у творчості й арт-терапії. Колектив музею радо відгукнувся на потребу організувати експозицію, тому що вона Про особливу соціальну значущисть мистецтва для діалогу про необхідність змін у кримінальному правосудді та у системі виконання покарань до гостей експозиції звернулися співорганізатори експозиції у Вінниці: має величезне ідейне, духовне навантаження.

Метою виставки є сприяння процесу повернення громадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, до суспільства. Світлана Шароварська, заступниця директора з наукової роботи, Тетяна Журунова, завідувачка сектором виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею, Олег Жупанов, начальник сектору соціально-виховної та психологічної роботи управління ДПтС В Запорізькій області, майор внутрішньої служби. Олександр Назаренко, Голова Вінницької обласної організації Національної спілки художників України, протоієрей Костянтин Пантелей та Павло Загороднов працівники Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.

Колектив фахівців музею дбайливо відреставрував пошкоджені при транспортуванні твори. А професійна експозиціоністка Тетяна Журунова гармонійно розмістила картини. В експозиції представлено 113 конкурсних робоіт в’язнів, серед них – 7 творів передані з пенітенціарних установ Вінниччини. Подія відкриття експозиції привабила численних городян, творчу інтелігенцію і громадських діячів. Відразу після відкриття експозиції о. Костянтин і координатор волонтерської співпраці Павло Загороднов звернулися з проповіддю про християнське покликання й привітали зі святом Архистратига Михаїла персонал Вінницької пенітенціарної установи № 1, а також засуджених, з якими відбулася зустріч. Під час неї о. Костянтин благословив присутніх мощами Блаженного Священомученика Василія Величковського, покровителя пенітенціарного служіння.

Світлини Олександра Лапіна, Укрінформ