Про присутність капелана у війську розповіли семінаристам КТДС

Присутність священика у військовій частині стала обов’язковою. Про це під семінаристам розповів референт Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України полковник запасу Мельник Олександр Іванович.

«Спершу присутність священика у військовій частині була незвичною, а пізніше його присутність стала обов’язковою», – сказав він на зустрічі Центру душпастирства військовослужбовців (ЦДВ) св. Архистратига Михаїла у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії в четвер 1 грудня.

Збройні Сили України привчилися до того, що священик (військовий капелан) є разом з військом. З історії військового капеланства знаємо, що присутність священика у війську була невід’ємною. Разом з цим військовий капелан наближав церкву до армії. Олександр Іванович також зосередив нашу увагу на деяких правилах військового капелана у військовій частині. Так, священик має:

– цінувати гідність військовослужбовців і постійно їм про це нагадувати;

– допомогти військовослужбовцю поставити страх нижче гідності людини;

– підтримувати здоровий дух у групі.

Щиро дякуємо отцю Віталію Воєці, духівнику ЦДВ, за запрошеного гостя та духовний супровід нашої спільноти військових капеланів.

бр. Тарас Микитич, ІІ курс КТДС