Про проблеми психологічного вигоряння і душпастирської допомоги персоналу говорили на кафедрі пенітенціарної етики в ІКВС

У вівторок, 28 березня 2017 року, в рамках діяльності Опорної кафедри при Інституті кримінально-виконавчої служби, відбулася зустріч з магістрантами, що завершували курс пенітенціарної психології із представниками місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» священиками  Павлом Основенком і Костянтином Пантелеєм. Вони прибули на запрошення професорів ІКВС Тамари Кушнірової та Максима Палія.
На базі кафедри практичної психології та опорної кафедри пенітенціарного душпастирства і пенітенціарної етики відбулася зустріч здобувачів магістратури факультету психології з представниками релігійних організацій на тему: «Професійна деформація працівників ДКВС». У ній взяли участь: протоієрей Костянтин Пантелей – керівник Відділу Патріаршої курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України; протоієрей Павло Основенко – голова відділу УПЦ КП з духовного виховання в місцях позбавлення волі. Модератор – кандидат психологічних наук, доцент Кушнірова Тамара Василівна.
У ході зустрічі були обговорені проблеми впливу середовища, в якому здійснюється службова діяльність працівників кримінально-виконавчої служби, специфічних особливостей умов праці, які накладають відбиток на особистість працівника та спричиняють негативні зміни в ній, на формування професійної деформації та професійного вигорання. Окремо була приділена увага темі очищення душі через християнський піст.
Практичні працівники – здобувачі магістратури факультету психології – висвітлювали актуальні проблеми професійної деформації та емоційного вигорання з власного досвіду та обговорювали з протоієреями шляхи їхньої профілактики.
За підсумками зустрічі, протоієрей Костянтин Пантелей та протоієрей Павло Основенко подарували учасникам зустрічі книжки «Слідами Христа в часі Великого посту» авторства о. Льва Лаврентія Голдейда, ЧСВВ, які практичні працівники зможуть використовувати в подальшій діяльності.
Також цього дня на кафедрі кримінології відбулося ознайомлення курсантів IV курсу – майбутніх працівників підрозділів кримінально-виконавчої служби – з підходом капеланів до зіткнення з кримінальною субкультурою.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ