Про потреби постраждалих внаслідок бойових дій в зоні АТО розповів нунцій в Україні

У неділю, 3 квітня 2016 р., Папа Франциск оголосив про те, що в усіх католицьких храмах Європи 24 квітня буде проведено збірку, кошти з якої будуть призначені для допомоги постраждалим від бойових дій на сході України. Глава Католицької Церкви закликав вірних виявити великодушність, яка повинна стати свідченням солідарності всієї Церкви.

У Ватикані повідомлено про те, що збіркою та розподілом коштів займатиметься Папська Рада “Cor Unum” (Єдиним Серцем). У повідомленні пригадується про те, що хоч католики в Україні становлять приблизно 10% населення, будучи меншістю на територіях, заторкнутих проблемами, пов’язаними з конфліктом, вони зуміли організувати дієві структури для допомоги потребуючим. Допомога, яку закликає зібрати Папа, буде розділюватися, насамперед, через релігійні спільноти та призначатиметься для всіх потребуючих, незважаючи на їхню приналежність.

Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, який з доручення Святішого Отця нещодавно відвідував терени проведення АТО, в інтерв’ю для Радіо Ватикану розповів, що католицькі спільноти зуміли створити мережу надання допомоги, яка отримала також визнання з боку влади.

«Католицька Церква надзвичайно змобілізована, – сказав він, – виходячи також за межі власних можливостей, вона провадить осередки різного характеру, якими займаються, насамперед, структури Карітас, але не лише вони».

Представник Апостольської Столиці розповів, що серед гуманітарних викликів, які доводиться долати, є реабілітація постраждалих дітей, допомога одиноким матерям, велика кількість самотніх похилих віком людей, які залишилися без опіки після того, як працездатне населення залишило зону конфлікту, нестача медикаментів, діти, що не мають можливості ходити до школи.

Джерело: Радіо Ватикану