Про можливості співпраці України і Канади у справі військового капеланства говорили в Києві

У четвер, 14 липня 2016 року, відбулася офіційна зустріч членів Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України та представників Генерального штабу ЗСУ з делегацією капеланської служби Канади, що з триденним візитом прибула до України. Зустріч провели в Департаменті міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України.

Українську Греко-Католицьку Церкву на заході представили військовий капелан отець Андрій Зелінський, ТІ, та Олександр Мельник, референт Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

На початку зібрання гостям із Канади презентували особливості діяльності Ради та ознайомили з актуальним станом співпраці Ради і Міністерства оборони України.

Про особливості функціонування військового капеланства в Канаді, його структуру, основні функції та принципи діяльності присутнім розповів Головний капелан Збройних сил Канади Ґай Чепделейн. Після доповіді капелан відповідав на запитання, що виникали у членів Ради під час його виступу.

Головний капелан висловив подяку українській стороні за цю зустріч і запевнив, що вона є важливою для обох сторін: «Дякую усім за присутність! Це велика честь бути тут із вами. Я впевнений, що протягом нашої співпраці зможемо багато чого один в одного навчитися».

На зустрічі також було обговорено можливості співпраці України та Канади в питанні військового капеланства. Зокрема, офіцер піхоти Збройних сил Канади Клод Піжо, комендант Центру навчання військових капеланів Канади, розповів про можливості організації канадською стороною навчання та тренінгів для українських капеланів. Представники Ради душпастирської опіки висловили зацікавленість пропозицією колег, заявили про готовність взяти участь у таких навчаннях та подякували членам канадської делегації за підтримку  та ділення досвідом у справі капеланства.

Нагадуємо, що делегація капеланської служби Канади прибула з триденним візитом до України, аби поділитися досвідом функціонування військового капеланства у Збройних силах країни.

_DSC0231

_DSC0256

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ
у справах душпастирства силових структур України