Презентація Центру “Переображення” відбулася у жіночій колонії на Дніпропетровщині

Нещодавно у Дніпродзєржинській виправній колонії Управління  Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області (№34) капелан о. Ігор Пагулич провів презентацію діяльності Центру соціальної адаптації жінок “Преображення” з демонстрацією фільмів про реабілітацію жінок після звільнення з ув’язнення, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Подібний захід вже відбувся у Галицькій, Приазовській та Надержинщинській жіночих виправних колоніях. Праця супроводу ув’язнених перед звільненням і перші місяці на свободі – непросте завдання, в якому пенітенціарне душпастирство УГКЦ робить все більш і більш сміливі кроки. Духовенство і миряни-волонтери відкриті до навчання у цій непростій сфері суспільної інтеграції колишніх в’язнів. Опіка для осіб, щойно звільнених після ув’язнення стала провідною темою міжнародної конференції в Латвії, в якій взяли участь представники душпастирства УГКЦ.

На цей час Українська Греко-Католицька Церква безпосередньо опікується засудженими жінками у Збаразькій, Чернігівській, Галицькій, Дніпродзєржинській жіночих колоніях. Ведеться регулярне листування із засудженими в Одеській, Харківській, Уманській, Збаразькій, Чернігівській, Галицькій виправних колоніях. З 2011 року в Любечі діє центр для соціальної адаптації жінок після ув’язнення.