Представники України взяли участь у 63-ому Міжнародному військовому паломництві до Люрду

З 12 до 14 травня проходило 63-е Міжнародне військове паломництво до м. Люрд (Франція), учасниками якого стали військовослужбовці з тридцяти восьми країн світу. Традиційно до міжнародної молитви за мир долучилася також делегація з України. Це представники Збройних сил України, воїни, курсанти, родичі полеглих українських героїв, військові капелани. Вперше учасниками паломництва стали представники керівництва Міноборони України – заступниця міністра Ганна Маляр та керівник Департаменту гуманітарного забезпечення МОУ полковник Назім Агаєв.

Протягом усієї мандрівки групу українців супроводжували керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ владика Михаїл (Колтун), начальник Служби військового капеланства Збройних Сил України Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Олексій Терещук та головний спеціаліст відділу підготовки військових капеланів та взаємодії з релігійними організаціями Служби військового капеланства о. Ростислав Височан, а також військовий капелан ЗСУ о. Василь Боднар. Організацію поїздки українських військовослужбовців координував Департамент військового капеланства спільно зі Службою військового капеланства та за сприяння Міністерства оборони України.

«Сьогодні, знаходячись у стіп Богородиці, у цьому чудотворному місці, молимось за перемогу та мир в Україні, за зцілення всіх наших ран, за усвідомлення свого християнського покликання – бути та свідчити правду у світі, де панує кривда, – каже владика Михаїл. – Гасло цьогорічного паломництва «Тут збудують мені храм!» – слова Богородиці, промовлені до св. Бернадети, – сьогодні сповнюється. Кожна наша молитва, наш духовний подвиг, є цеглинкою величного храму, яким є міжнародна Церковна спільнота. Ми як Україна сьогодні зробили свій вклад у будівництво Божого миру на землі.»

Цього року, як і минулого, під час паломництва у Марійському містечку Люрд особливу увагу приділяли Україні та її представникам. Зокрема, прапороносну ходу під час урочистого відкриття паломництва очолили українські військовослужбовці з жовто-блакитним стягом. Також всі учасники прощі проявляли велику повагу до представників з України та висловлювали вдячність за стійкість у боротьбі за свободу та відстоювання правди.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ