Представники УГКЦ взяли участь у святкуваннях Дня українського флоту

4-5 липня у м. Севастополі відбулося святкування Дня українського флоту. В ньому взяли участь всі представники церковних конфесій. Нашу церкву представляли: заступник керівника відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, о. Любомир Яворський та головний військовий капелан Одесько-Кримського екзархату о. Микола Квич.
На цьому заході був присутній Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Ющенко, який підкреслив: “Наш флот – це наша велика впевненість і наша гордість, це непохитна опора свободи, миру і доброго майбутнього всієї України. Український прапор на кожному нашому кораблі, військовому чи цивільному, має бути символом нашої могутності”.
В свою чергу, командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України адмірал Ігор Тенюх зазначив: “що командування Військово-Морських Сил ЗС України докладає значних зусиль для того, щоб сьогоднішні лейтенанти служили на нових кораблях”.
Під час свята, Віктор Ющенко вручив державні нагороди кращим представникам флоту, були покладені квіти до Вічного вогню на Меморіалі героїчним захисникам Севастополя 1941-1942 років, також відбулася церемонія вручення морських кортиків і дипломів лейтенантам – випускникам Севастопольського військово-морського інституту імені П.С. Нахімова.
За словами о. Любомира: “Те святкування є доброю нагодою для подальшої нашої співпраці, яка на сьогоднішній день розвивається добре. І той напрямок який ми взяли розвивати – Інститут військового капеланства в Україні, властиво можна спостерігати, будучи учасниками святкувань Дня українського флоту”.
Отець Любомир також мав нагоду запізнатися з працею нашого військового капелана о. Миколи Квича, який здійснює своє служіння у Військово-Морських Силах, Збройних сил України.

Повідомив о. Дам‘ян Габорій,
військовий капелан Сокальсько-Жовківської єпархії