Представники УГКЦ взяли участь у міжконфесійній нараді

12 грудня 2012 року в залі колегії Державної пенітенціарної служби України відбулося розширене засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»з керівництвом Державної пенітенціарної служби України. У цій міжконфесійній нараді взяли участь Представники Української Греко Католицької Церкви Оксана Володимирівна Сенчук, референт Відділу зв’язків з державними органами влади в Україні Патріаршої Курії УГКЦ, та ієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу Патріаршої Курії УГКЦ з душ пастирства у пенітенціарній системі України.

Спільно з керівництвом ДПтС України учасники засідання обговорили перспективи взаємодії Місії з Громадською радою з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України у контексті духовної опіки неповнолітніх засуджених. Зокрема розглядалося питання регулярного викладання предмету Християнська етика в підліткових колоніях та в слідчих ізоляторах. Про позитивний досвід викладання Християнської етики у Київському слідчому ізоляторі протягом півтора роки розповів о. Костянтин Пантелей.

В рамках засідання відбулося підписання Меморандуму про співпрацю з Всеукраїнською профспілкою персоналу пенітенціарної служби Головою правління Місії протоієреєм Віктором Яценком тв. Головою Всеукраїнської профспілки Олегом Андрієнком. Текст Меморандуму стверджує, що: «Сторони прагнуть створити умови для гуманізації кримінально-виконавчої сфери та підвищення престижності праці пенітенціарного службовця шляхом втілення Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, які передбачають також створення належних умов для релігійної опіки, а також праці, соціального захисту, охорони здоров’я, навчання співробітників пенітенціарної служби».

Члени правління Місії надали свої правки та зауваження до проекту Положення про релігійну опіку у пенітенціарних установах України, а також обсудили сучасний стан співпраці Місії та ДПтС України. Перспективи та плани. Календар спільних заходів на 2013 рік. Серед них – участь у тижні молитов за єдність християн та спільні виїзні наради в різних областях країни.

Детальніше…