Представники УГКЦ беруть участь у ХХІІІ Світовому конгресі морського апостоляту

У Римі розпочався ХХІІІ Світовий конгрес морського апостоляту. Захід, який триватиме до 23 листопада, вже зібрав близько 400 учасників із 70 країн світу. Українську Греко-Католицьку Церкву представляють: Владика Петро (Стасюк), о. Олександр Кенез (Австралія), о. Олександр Смеречинський (Україна) та о. Роман Дусановський (Канада).

Це вперше за 30 років зібралися морські капелани у Ватикані. Останньою подібна зустріч була 1982 року. “Зустріч морських капеланів у Ватикані – це особливий час для молитви, обміну досвідом роботи та пошуку шляхів для служіння у світлі нової євангелізації”, – йдеться в офіційному посланні Папської ради в справах мігрантів та подорожуючих.

Близько півтора мільйона моряків плавають і працюють в портах світу. З них майже 80 тисяч – українці. Владика Петро під час виступу на конгресі зазначив, що морський апостолят – це та сама парафія, правда з однією суттєвою відмінністю: храмом у такій ситуації може бути корабель або ж порт, де, власне, знаходяться моряки. “Роль священика в порту є дуже важливою, оскільки моряки потребують духовної опіки. Священик їм несе Святі Таїнства, молиться за них. Ми йдемо з моряками рука в руку, підтримуємо їх духовно”, – сказав Владика Петро.

В українських вищих та середніх навчальних закладах навчається близько 8 тисяч майбутніх моряків. Щороку випускається близько тисячі, і таким чином морські компанії поповняються новими працівниками. “Як правило, зазначає о. Олександр Кенез, українські моряки працюють у групі з моряками інших національностей. Працюють всі вони за контрактом, за умовами – кожен перебуває в плаванні близько 6 місяців на рік. Проте українських священиків, які спеціалізуються на душпастирській праці з моряками, не так і багато”.

“Зустрічатися з моряками можна тільки на кораблі, і це ще за спеціального дозволу капітана, – продовжує Владика Петро. – Коли припливає новий корабель до Мельбурнського порту, я та о. Олександр Кенез ідемо туди та дізнаємося, чи є в команді українці. Якщо вони є, то ми найперше просимо дозволу в капітана корабля, щоб зустрітися з нашими хлопцями. У подарунок кожному приносимо іконку святого Миколая. Інколи буває так, що моряки мають вільний день і ми їх радо запрошуємо до себе на обід або вечерю”, – зазначає Владика Петро.

Сьогодні для всієї світової спільноти гостро стоїть проблема піратства на морі. Владика Петро під час свого виступу наголосив, що Церква молитвою та дипломатичними шляхами повинна втрутитися в боротьбу проти піратів.

УГКЦ