Представники Душпастирської ради при ДПтС України висловили солідарність з пенітенціарною профспілкою

26 травня 2016 року представники Душпастирської ради при ДПтС України в якості гостей взяли участь у ІІІ З’їзді Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ Державної пенітенціарної служби. Капелани засвідчили свою солідарність з персоналом ДПтС України у захисті соціальних і трудових прав. Пенітенціарна реформа є викликом і необхідністю сучасності. Священики ствердили, що сьогодні бракує публічного обговорення і ясного розуміння як процесу, так і філософії змін, передбачених пенітенціарною реформою.

З’їзд відбувається у Києві 25-27 травня та підсумовує 5-літню діяльність профспілки. Він збігся у часі, коли у зв’язку з постановою Кабінету Міністрів України про ліквідацію Державної пенітенціарної служби України відбувається фактичне порушення соціальних і трудових прав службовців через відсутність публічного обговорення та діалогу із суспільством, із профспілкою стосовно захисту соціальних і трудових прав персоналу.

 Пастор В’ячеслав Когут, помічник керівника відділу соціального служіння Євангельської Християнська Церква (П’ятидесятників), протоієрей Віктор Яценко, голова Синодального Відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи і протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, висловили підтримку проактивної позиції профспілки. Вони підкреслили необхідність солідарних дій для публічного діалогу з усіх питань пенітенціарної реформи, яка має проводитися у дусі соціального партнерства між теоретиками і практиками пенітенціарної справи, громадськими та релігійними організаціями, залученими у процес повернення громадян, що переступили закон, до суспільного життя.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ