Представник відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур відвідав Коломийсько-Чернівецьку єпархію

Днями відбувся робочий візит заступника керівника Відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України о. Любомира Яворського до Коломийсько-Чернівецької єпархії, де він ознайомився з роботою місцевих військових капеланів.

В єпархії відбулося кілька зустрічей. Найперше о. Любомир зустрівся із Владикою Миколаєм (Сімкайло), Єпархом Коломийсько-Чернівецьким. У ході розмови о. Любомир представив перспективний план та стратегію розвитку військового капеланства в Україні і наголосив: «що важливо є охопити душпастирською опікою всі силові структури, які є на території єпархії».

В свою чергу Владика Миколай розказав про сучасний стан військового капеланства на своїй території і зазначив: «що сам був військовим та прекрасно розуміє важливість потреби духовної опіки для військовослужбовців». Також запевнив, що буде розвивати капеланство у себе так, щоб усі види силових структур були забезпечені капеланами.

Наступна зустріч відбулася з головним капеланом єпархії о. Олексою Куйбідою, який запросив відвідати військову частину А 1267 (військовий аеропорт), котрою опікується. Капелани зустрілися з начальником коломийського гарнізону і командиром частини підполковником Басарабом Романом Петровичом та його заступниками. Спільно обговорили подальшу співпрацю і заакцентували на систематичності зустрічей капелана з військовослужбовцями. Командування частини подякувало за візит і духовну опіку та показали місце, де планують побудувати каплицю на території частини.

На закінчення, капелани побували у м. Надвірна, де знаходиться Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат. Директор Микола Мартинюк ознайомив гостя з Києва з навчальним закладом та обговорили про подальші перспективи співпраці. Слід зазначити, що на території закладу, щоденно здійснює служіння капелан о. Орест Путько, який є одночасно вчителем християнської етики та почергово відправляє богослужіння з представником від автокефальної церкви у міжконфесійному храмі на території ліцею.

Незабаром відбудуться наступні зустрічі представником відділу у військових частинах м. Чернівці.

Повідомив Дем’ян Габорій