Представник УГКЦ взяв участь у відзначенні Дня захисту дітей у Київському СІЗО

1 червня 2012 року у Київському слідчому ізоляторі численні гості у супроводі представників медіа відвідали неповнолітніх ув’язнених. Їх вітали з Днем захисту дитини. До дітей завітали представники ДПтС; Релігійної громади Християн Віри Євангельської “Скинія”; Київського міського центру для дітей, сім’ї та молоді; Всеукраїнського громадського центру “Волонтер” та Київського Християнського Благодійного Фонду “Наріжний камінь”. Від імені Державної пенітенціарної служби вихованців привітав генерал-майор внутрішньої служби генерал-майор внутрішньої служби Олександр Сайко. У події від УГКЦ брав участь о. Костянтин Пантелей.

Принесли подарунки. Підлітки чемно дякують і сором’язливо усміхаються. Вони отримали ігри, пазли, предмети особистої гігієни та солодощі від Державної пенітенціарної служби, громадських організацій та релігійних організацій. Окрім того в них з’явилося ще 8 новеньких комп’ютерів для навчання.

У Київському слідчому ізоляторі нині перебуває 39 дітей, із них – одна вже осуджена дівчинка. І хоча знаходяться вони тут за цілком дорослі злочини, у більшості з них ще дитячі мрії. Для більшості з них це лише перша точка відліку, попереду їх чекає колонія.

Виключення складає тільки доля засудженої юначки-сироти Марії Гребан, яку Червоноармійський районний суд Житомирської області осудив на три роки й один місяць за крадіжку велосипеда “Україна”, оціночна вартість якого складала менше 100 грн. Тепер її чекає менше пів року перебування у Мелітопольській виховній колонії для неповнолітніх юнок, а згодом переведення і відбуття покарання у жіночій виправній установі. Такий абсурдний вердикт здався усім гостям дисонансом на тлі “Дня захисту дітей”.


Використані світлини кореспондента ДПтС