Представник УГКЦ взяв участь у Міжнародній конференціії командирів військових капеланів

З 1 по 6 лютого 2009 року, в Південно-Африканській Республіці, відбулася Міжнародна конференція командирів військових капеланів, відповідальних за військове душпастирство у своїх країнах. Такі конференції організовуються уже 20-ий рік поспіль. Цього року конференція вперше була розширена до світового масштабу. Головними організаторами таких конференцій є Збройні сили Сполучених Штатів Америки і країни-члени НАТО.
Українську Греко–Католицьку Церкву представляв отець Любомир Яворський, референт відділу Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України. Розповідаючи про перебіг конференції о. Любомир наголосив на тому, що “в продовж віків військові були спрямовані на воєнні дії, а сьогодні помітна тенденція, що світ знаходиться на порозі епохи, коли щораз частіше військових закликають забезпечити мир, права та свободи людей, а основна місія капелана, обумовлюється місією, яку несе армія для примирення”.
Кожного року для конференції обирається тема, яка є особливо актуальною у військовому середовищі. Цього року темою зустрічі стала – роль військового капелана у примиренні, у після конфліктному середовищі.
Делегати обговорювали діяльність військових капеланів у миротворчих місіях, їхні основні завдання та методи роботи. Впродовж конференції особливо наголошувалось на важливій ролі капелана, як слуги примирення для військового середовища.
За словами о. Любомира Яворського, унікальність цієї конференції полягає не тільки в тому, що зустрічаються головні військові капелани усього світу, але також в тому, що для капеланів, які є представниками різних конфесій, різних віросповідань та різних релігійних традицій, “це чи не єдина можливість обміну досвідом і співпраці на світовому рівні, адже теми, які піднімаються на таких зустрічах є актуальними для будь-якого суспільства”.

Департамент