Представник Департаменту військового капеланства УГКЦ відвідав 2 Галицьку бригаду

Керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви отець Ростислав Височан відвідав капелана 2 Галицької бригади Нацгвардії України отця Андрія Сіданича. Говорили про плани на майбутнє, про нагальні потреби капелана та соціальні проекти.

«Загалом мій напрямок – це штатні капелани, які перебувають на посадах у різних військових формуваннях. Зокрема, за час цієї моєї поїздки, я відвідаю капеланів з Національної гвардії України, Збройних сил та Державної прикордонної служби».
Загалом на штатних посадах різних військових формувань наразі перебуває 30 капеланів УГКЦ.

«Такі мої візити хоч і дружні, але носять більш офіційний характер, – говорить Ростислав Височан. – Ми маємо розуміти, в яких умовах живуть і працюють капелани, чи є у них якісь проблемні питання, чим ми можемо допомогти. Наразі я бачу, що у 2 Галицькій бригаді створені усі комфортні умови для душпастирської роботи, командування бригади усіляко сприяє роботі капелана».

Востаннє отець Ростислав Височан був у 2 Галицькій бригаді минулого року, коли відкривали капличку на території бригади. Говорить, що бачить зміни, які відбулись за цей час.

«Сьогодні з отцем Андрієм ми поговорили більше про соціальну роботу, особливо важливим її напрямком є підтримка родин загиблих. Я розповів про те, які соціальні проекти ми запускаємо, і як нацгвардійці у Львові можуть до неї долучитись. Ми приділяємо наразі багато уваги татам, які втратили своїх дітей на війні. Адже чоловіки звикли переживати все в середині себе і їм дуже важко відкритись. Ми розраховуємо на те, що духовному наставнику буде легше розкрити батьківську душу».

facebook.com