Поминальна молитва капеланів УГКЦ та військовослужбовців 3-го ОМПБ 24 бригади

28 травня у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла молитвою  вшанували пам’ять полеглих побратимів неподалік селища Побєда та загиблих воїнів-героїв у зоні АТО.

Молитву очолив владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ, спільно з військові капелани УГКЦ та  військовослужбовцями з 3-го батальйон 24-ї механізованої залізної бригади (3-тя ОМПБ). Провадили поминальне богослужіння біля вцілілого після обстрілів березового хреста.

Довідка.

Історія цього березового хреста почалася у селищі Побєда, Новоайдарського району, що на Луганщині. Біля населеного пункту було розташоване наметове містечко українських військових, серед яких перебував 3-й окремий механізований мотопіхотний батальйон 24-ї механізованої залізної бригади (3-тя ОМПБ). У серпні 2014 року стараннями батальйону була встановлена наметова каплиця, а в День Незалежності України поруч був освячений березовий хрест. 3 вересня о 20.20 год. розпочався ракетний обстріл системою залпового вогню «Смерч». За ніч наметове містечко згоріло, були знищені БМП, вантажні автомобілі, автобуси та легковики. Під час обстрілів загинули декілька бійців із наметового містечка. На диво, жоден військовослужбовець із 3-го батальйону не загинув. Всі бійці залишилися живими.

Наступного дня українські військові повернулися до знищеного табору. Березовий хрест біля каплиці стояв непорушно, довкола нього нічого не згоріло. Також залишилися цілими ікони, які були у каплиці та гіпсова фігурка Пресвятої Богородиці.

У 2015 році капелани спільно з військовослужбовцями 3-го ОМПБ спорудили стелу пам’яті загиблим воїнам АТО, а біля березового хреста збудували дерев’яну каплицю Архистратига Михаїла.

Пригадуємо, що 6 грудня 2015 року у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла Високопреосвященніший владика Ігор, Архиєпископ та Митрополит Львівський УГКЦ освятив хрест, що став своєрідним символом незламності українського народу і Божої опіки над ним, після чого він був виставленний для почитання.

Джерело: Kapelanstvo.info