«Подаруй нам мир!» – українські військові та капелани візьмуть участь у 59 Міжнародному військовому паломництві до Лурду

«Подаруй нам мир!» – під таким гаслом 19-21 травня буде відбуватися 59 Міжнародне військове паломництво в Лурді. Цьогорічна поїздка до цього чудотворного місця для наших військових буде вже двадцять першою. Очолить українську делегацію владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

Міжнародне військове паломництво до Лурду розпочалося після ІІ Світової війни. Тоді французькі солдати і їхні капелани запросили військових з Німеччини приїхати на спільну молитву. Ця ініціатива була спрямована на те, щоб залікувати жахливі рани від війни сприяти примиренню світу після завершення війни. З 1958 року у  паломництві почали брати участь і країни Європи, Америки та інші держави.

З цього часу щороку в травні м. Лурд у Франції стає домівкою для великої військової сім’ї, що з’їжджається з-понад 35 країн світу. Під материнським захистом Богородиці  Лурд перетворюється на місце молитви, миру і зцілення військовослужбовців і ветеранів усіх військових формувань.

Українські військовослужбовці та капелани беруть участь у Міжнародному військовому паломництві з 1996 року, тобто презентували Україну на міжнародному військовому рівні вже двадцять разів!

Найбільш чисельною делегація українських військових була у травні 2016 року. До Лурду вирушило 133 військовослужбовці та капелани. До цього часу максимальна кількість військових паломників з України сягала 109 осіб. А останні два роки перед цим, у зв’язку із бойовими діями, участь України у Міжнародному паломництві була лише символічною і малочисельною. У 2017 році до Лурду вирушить близько 90 українських військових і капеланів. Поранені солдати візьмуть участь у військовому паолмництві до Лурду вже третій рік поспіль.

Організацію поїздки українських військовослужбовців координує Департамент Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України спільно з Патріаршим паломницьким центром та за сприяння Міністерства оборони України.

Відгуки військовослужбовців-паломників до Лурду у травні 2016 року 

«Це паломництво було першим у моєму житті. Вирушаючи в поїздку, до кінця не усвідомлювала, як все має відбуватися. Але в процесі паломництва, відвідуючи святі місця, відчувала їхню силу. Особливими місцями для мене стали Люрд, Шартр і Ватикан. Тут я отримала відповіді на багато питань, переосмислила деякі свої погляди і дещо змінила пріоритети. Сповідь, Причастя і купіль додали душі легкості і спокою».

Військова паломниця Лідія Дідун

«Паломництво – це прекрасно проведений час, який присвячений Господу Богу… Враження зашкалюють, відчуття не передати словами…їх буду пам’ятати все своє життя. Люрд – це святе місце. Базиліка, грот, українська церква, купальня – це щось неймовірно надзвичайне!».

Військовий паломник Павло Дідула

З журналу “Капелан”