Персонал Державної пенітенціарної служби України здійснив паломництво до Унівської Лаври

11-12 червня 2016 року відбулося VІІ Паломництво працівників Державної пенітенціарної служби України до Свято-Успенської Унівської лаври, присвячене Ювілейному року Божого Милосердя.
У прощі до Унева взяли участь працівники Державної пенітенціарної служби Чернігівської, Київської, Житомирської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей, капелани, семінаристи, волонтери пенітенціарного душпастирства – усіх близько 200 осіб. Серед паломників традиційно були родини з дітьми. З сприяння Національної профспілки персоналу пенітенціарної служби України прочани з Чернігівської, Київської і Житомирської області 10 – 12 червня змогли також відвідати святі місця і помолитися у Кременці, Почаєві і Львові.
Щороку проща до Свято-Успенської Унівської Лаври розпочинається у місті Перемишляни (Львівська область) у храмі Св. Миколая, де душпастирював блаженний священномученик Омелян Ковч, відомий як парох Майданека. У проповіді після Св. Євангелія протоієрей Костянтин Пантелей налаштував прочан на молитву і духовне зосередження, роздуми над своїм покликанням і над усіма обставинами життя, щоб у Господньому світлі зрозуміти їхнє значення й подякувати за них. Після молебню до Христа Милосердного, який відслужили капелани, колона прочан вирушила до Унева. Молитовний спів звершували семінаристи дяківсько-катехитичної академії ім. Свмч. Григорія Хомишина з Чорткова.  На хоругвах, що традиційно несуть пенітенціарії під час паломництва, написано «Справедливість, віра, милосердя!».

Монастир зустрів паломників урочистими дзвонами. Після почастунку в трапезній монастиря й відпочинку, віряни взяли участь у Чині вечірні, під час якої капелани сповідали прочан. Пізно увечері відбувся молебень до Богородиці “Милосердя Двері”, панахида за усопших на Чернечій горі, духовні науки. Волонтери пенітенціарного душпастирства забезпечували координацію усіх заходів.
У неділю вранці преосвященніший владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту УГКЦ у справах душпастирства в силових структурах України, відслужив Божественну Літургію. На проповіді він привітав усіх пенітенціаріїв з річницею визнання законом України капеланства, яке огортає своєю опікою в’язнів, а також персонал кримінально-виконавчої системи.
Владика Михаїл закликав присутніх до милосердя: «Будьте милосердні і Господь буде проявляти свою милосердну дію на ваші вчинки, старання. Як то добре, як хтось до нас в житті проявляє милосердя. Господь нас заохочує, щоб ми були милосердні, бо тільки тоді, коли ми будемо продовжувати дію милосердя, самі зазнаємо милосердя, оновлення, збагачення Божою благодаттю. Ми зібралися в цій Богородичній лаврі, щоб прийняти милосердя, жити ним і давати його ближньому. Це є наше завдання. У пенітенціарному служінні ми маємо можливість перейнятися переживаннями в’язнів, за них молитися, щоб вони усвідомили своє завдання перед Богом через призму покаяння, щоб вони примирилися з Богом, зі світом і могли бути милосердними. Застановімося, наскільки ув’язнений потребує милосердя!”
Далі Єпископ переповів слова Папи Франциска з нагоди Надзвичайного Ювілею Милосердя щодо в’язнів: «Ті, хто заслуговують на покарання, але усвідомлюють свою провину, – варті прощення. Вони зможуть отримати відпуст у в’язничних каплицях, і щоразу, коли переходячи крізь двері своєї камери, піднесуть думку й молитву до Отця, тому що Боже милосердя, здатне перемінювати серця, здатне також перемінити ґрати у досвід свободи.»
Після Літургії зі словами привітання до прочан звернувся ігумен монастиря ієромонах Ілля.
А завершили паломництво Мале Водосвяття, молитва працівника пенітенціарної служби, благання за Український народ та святкова трапеза.
На згадку про участь у прощі кожен учасник отримав грамоту прочанина від Патріаршого паломницького центру УГКЦ, сприянням якого було організовано цю молитовну поїздку.
13450837
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ