Пенітенціарії Львівщини долучились до традиційної Хресної дороги

3 квітня цього року центральною частиною Львова пройшла Хресна дорога, яку вже традиційно, за підтримки Львівської міської ради, організовує Львівська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви.

Цьогорічна хода, фактично, була присвячена пам’яті Блаженнішого священномученика о. Василя Величковського, багаторічного в’язня радянського ГУЛАГу та місцеблюстителя підпільної Греко-Католицької Церкви в Україні.

Під час ходи учасники процесії несли ікону Блаженного та його мощі. Символічно, що вперше учасниками такої ходи, на запрошення в’язничного капелана отця Тараса (Мирки), стали співробітники кримінально-виконавчої інспекції та виправних колоній управління ДПтС України у Львівській області.

Як відзначив капелан Львівської міської ради отець Павло (Дроздяк), цьогорічна Хресна дорога – це жест солідарності з нашими військовослужбовцями та добровольцями; тими знаними й незнаними особами, які перебувають у полоні; солідарність із сім’ями і родинами тих осіб, які страждають від того, що їхні рідні, близькі чи знайомі в ув’язненні.


Щороку процесійний хрест під час Хресної дороги несе певна особа, яка ототожнює собою цілу структуру або підрозділ. Цього року вперше на одній із ділянок шляху процесії, на ряду з представниками молоді, родинами загиблих у зоні АТО, військовими капеланами, цей хрест несли і львівські пенітенціарії.


Слід відзначити, що до участі у хресній ході долучились і окремі політичні діячі та відомі львів’яни, серед яких і міський голова Львова Андрій Садовий.

Джерело: www.kvs.gov.ua