Пасха у зоні АТО: Капелан приніс військовим радість Воскресіння Христового

З Благословення преосвященного владики Тараса (Сеньківа) Єпарха Стрийського та владики Богдана (Манишина) великодню поїздку в зону АТО від 4 до 10 квітня 2018 року, здійснив військовий капелан, Голова комісії Стрийської єпархії у справах душпастирства силових структур України – отець Михайло Кушнір.

Свілини.

Першочерговим завданням цієї поїздки, було здійснення душпастирської опіки особового складу 223 зенітного-ракетного полку, який дислокується в Стрию та виконує бойові завдання на території Донецької та Луганської областей і перебуває у довгостроковому відрядженні у зоні АТО, а також відвідини інших підрозділів українських військових та добровольчих батальйонів.

У часі поїздки капелан служив Святі Літургії та уділяв таїнство покаяння. Військові особливо потребували сповідей та духовних бесід, оскільки великодній час, коли вони перебувають далеко від рідних домівок, став доброю нагодою з цього скористати. Особливо актуальними були поминальні панахиди за загиблими побратимами. Дуже зворушливим богослуженням була Вечірня з виставленням Плащаниці. Воїни пережили його з великим трепетом, оскільки ця Плащаниця має особливу історію вона перебувала у минулорічній великодній поїздці в зону АТО, яку здійснював владика Богдан (Манишин).

Ця поїздка була такою гарною спільною духовною місією, у якій капелан зі Стрийської єпархії перебував спільно з о. Любомиром Яворським, заступником керівника Департаменту військового капеланства, та о. Ростиславом Височаном, військовим капеланом УГКЦ, з котрими вдалося відвідати більшу кількість військових та спільно розділити з ними ці пасхальні дні.

Особлива вдячність від капеланів за гарний вчинок милосердя пану Володимиру Васильовичу Дністрянському він ласкаво та безкоштовно погодився поїхати своїм автомобілем в цю поїздку, що дало змогу привезти воїнам більшу кількість пасок та інших необхідних речей

Радісним і піднесеним був великодній ранок: під спільний спів «Христос воскрес!» та Святої Літургії воїни вітали один одного цим радісним і переможним християнським привітом. Також відбулося освячення пасок та інших страв, які були привезені, та стали спільним великоднім дарунком милосердя від вірних Стрийської єпархії, які ласкаво до цього прилучилися:-спільноті “Добросії” з парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, парафіян парафії Всіх святих українського народу (м. Стрий) та с. Вишня на Городоччині. Потрібно сказати, що ці великодні дари є складені простими людьми, які досить часто залишаються невідомими широкому загалу, але їхня жертва справді є великою та шляхетною та виявляє справжній сенс християнської таємної милості, зробленої у часі посту та є особливо теплою і приємною серцю кожного воїна у Пасхальний час.

6

stryi.ugcc.org.ua