Папа Франциск у листі до Глави УГКЦ: «Від щирого серця благаю для улюбленої України утіхи та миру»

Хотів би сказати вам, що я є поруч із вами, що у моїх молитвах та в усьому тому, що я представляю Богові кожного дня, ви посідаєте особливе місце. Зокрема, у служінні Божественних тайн Христа та у принесенні розламаного Хліба та пролитої Чаші, ті життя, які є поламані ненавистю, та ту кров, яка постійно проливається через ворожнечу між людьми в багатьох частинах світу, від щирого серця благаю для улюбленої України утіхи та миру у воскреслого Господа.

Про це написав Святіший Отець Франциск, Папа Римський, в окремому листі до Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава та до всіх вірних греко-католиків. Листа було зачитано у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві на Різдво Христове під час Архиєрейської Божественної Літургії.

У листі Папа Франциск насамперед відзначив, що з радістю отримав листа від Блаженнішого Святослава після Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся у вересні цього року в Брюховичах. «Ваші слова нагадали мені про постать вашого попередника, блаженної пам’яті кардинала Любомира (Гузара). Гадаю, ми маємо бути вдячними Богові за його життя, віддане до кінця, навіть у не менш цінному і плідному часі його хвороби, коли він продовжував чувати у молитві за свою Церкву та за свій народ. Його свідчення є також заохоченням до відповідальності, щоб з вірною щедрістю відповідати на приклад пастирів, яких Христос дарував нам і які жили згідно Його серця», – поділився у листі Святійший Отець.

Папа Франциск зауважив у посланні, що його вразили також вирази, сповнені любові й турботи, якими Глава УГКЦ говорив йому про важливість Літургії та молитви. «Насправді, пастир ніколи не може втомлюватися щодня молитися та віддавати життя, піднімаючись до вівтаря та сходячи від вівтаря для того, щоб зустрічати народ Божий, перебувати поруч із ним, ніколи не опускаючи рук, не шкодуючи себе у супроводі довіреної йому пастви, щоб допомогти їй зрозуміти насамперед духовне мистецтво довірятися Господеві за будь-яких обставин та зберігати все у Ньому, який ніколи не розчаровує очікувань своїх вірних», – вважає Папа.

Пишучи про Різдво, Папа Франциск відзначив, що Різдво – це свято світла, яке сяє у темряві. «Це таїнство божественного світла, яке променіє у ночі людини: воно не скорочує її, не прояснює її сповна, але розпочинає новий світанок – світанок, у якому Бог замешкав у нашій затьмареній історії. Нехай тепло Його ніжності зігріває серця та оживляє надію, хай Його обеззброююча простота запалює бажання примирення та миру, а Його невтомна любов породжує бажання починати знову та пробачати», – побажав Святіший Отець.

Департамент інформації УГКЦ