Папа Франциск передав особисте вітання усім ув'язненим

«Дякую вам і хочу використати цю нагоду зустрічі з вами, що працюєте у в’язницях, щоб передати вітання всім ув’язненим», – сказав Папа Франциск на початку зустрічі з приблизно 200 капеланами в’язничного душпастирства Італії, що відбулася перед загальною аудієнцією в середу, 23 жовтня 2013 року. «Усім, – додав він. – Будь-ласка, скажіть їм, що я молюся за них, ношу їх у своєму серці, молю Господа й Богородицю, аби вони змогли позитивно перенести цей нелегкий період свого життя».

Святіший Отець зазначив, що «Господь є близько» і що треба «жестами, словами, серцем» нагадувати в’язням, що Бог «не залишається за межами тюремної камери, за межами в’язниці», Він є також і там. «Також і Він є ще досі ув’язнений: чи не так? У нашому егоїзмі, у наших системах, у численних проявах несправедливості, які з легкістю вдаряють найслабших: чи не правда? Тоді як “великі риби” вільно плавають…» – додав Папа.

За словами Папи Франциска, жодна камера «не є настільки ізольованою, щоб не допустити Господа», який є там, плаче, працює і надіється разом із в’язнями. Адже Його «батьківська й материнська» любов проникає всюди. «Я молюся, – сказав Єпископ Рима, – щоб кожен відкрив серце цій Господній любові».

Він зазначив, що спілкування з ув’язненими є доброю нагодою замислитися над слабкістю, притаманною кожній людині, над тим, що кожен із нас міг би бути на їхньому місці, і це є спонукою молитися, наближатися до них.

«Молюся також за вас, капеланів, за ваше служіння, яке не є легким, але дуже важливим і відповідальним, яке, виражаючи одне з діл милосердя, вчиняє видимою ту присутність Господа Бога в тюрмі, у камері… Ви є знаком Христової близькості для цих братів, які потребують надії», – наголосив Святіший Отець, додаючи, що справедливість не є утопією, її можна досягнути, хоч це й нелегко, тому що «наші слабкості є повсюдними».

Радіо Ватикану