“Пам’ятайте, це не лише наша війна — це війна за людство!» — Блаженніший Святослав у США

«Лицарі Колумба» у XXI столітті покликані бути лицарями, які охороняють правду та захищають її. Наш світ, який часто називають світом пост-правди, відчайдушно потребує нашого активного залучення до захисту правди. Місія лицаря бути світлом для світу, за прикладом нашого Спасителя Ісуса Христа.

Про це у своїй промові в м. Балтимор (США) сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. Промову він виголосив 7 серпня перед учасниками 136-ї Конвенції «Лицарів Колумба», в якій беруть участь представники різних країн світу.

Предстоятель УГКЦ розповів, що багато фахівців у наші дні називають війну в Україні гібридною війною, тобто війною, в якій використовуються не тільки традиційні види зброї на полі бою, а й усі засоби знищення, включно з економічною та інформаційною війною.

«Завдяки інформаційним технологіям сучасні війни не обмежуються конкретними територіями, вони не обмежуються одним континентом, без будь-яких наслідків для тих, хто, здавалося б, далеко. Кожен у західному світі сьогодні відчуває наслідки цієї інформаційної війни, яка спрямована на істину, поширюючи фейкові новини і формуючи громадську думку відповідно до злих намірів. На жаль, навіть ваша країна або інші розвинені країни Західної Європи не були врятовані від цих нападів. Будь ласка, пам’ятайте: це не лише наша війна — це війна за людство!» — наголосив Блаженніший Святослав.

Промовець зазначив, що правда сьогодні перебуває в небезпеці! «Для нас, християн, правда — це не просто теоретичне уявлення про те, що є правильним, а це особа Ісуса Христа, котрий заплатив за наше спасіння високу ціну. Якщо ми відійдемо від істини, то будемо схожими на корабель, що намагається перетнути океан без компаса. Отже, мої брати і сестри, ми повинні залишатися пильними в цій битві за правду… Від імені українського народу ми звертаємося до вас, щоб встати на захист істини, поширювати правду про страждання та біль українського народу, донести наше послання до суспільств країн, звідки ви походите», — закликав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав у своїй промові висловив слова щирої вдячності лицарям Колумба за молитовну та фінансову підтримку. «Але нам треба зробити ще дуже багато, тому що у світі є так багато хаосу, ворожнечі та страху. Не втомлюймося робити при цьому все можливе, щоб гарантувати, аби політики не ставили економічні здобутки або політичні вигоди вище від людського життя, святість якого проголошена самим Творцем. Якщо ми не зможемо цьому запобігти, то Христос знову буде проданий за «тридцять срібняків»», — наголосив у своїй промові Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ