Паломництво курсантів до Гошівської ікони Матері Божої

19-20 березня 2016 року, відбулося паломництво курсантів Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного до Гошівської чудотворної ікони Матері Божої.

Участь у цій духовній мандрівці взяли 40 курсантів, що є учасниками релігієзнавчого гуртка, який діє у даному закладі. Разом з майбутніми офіцерами вирушив о. Степан Сус, Голова Центру Військового Капеланства та настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла ЛА УГКЦ, та бр. Юрій Балух, військовий капелан.  Відбулось це паломництво за підтримки Центру Військового Капеланства ЛА УГКЦ.

Першою зупинкою духовної мандрівки був Катедральний храм Успення Пресвятої Богородиці у Стрию, де прочани спільно із Преосвященнішим владикою Богданом, єпископом-помічником Стрийської єпархії УГКЦ, помолилися перед чудотворною іконою Ліської Богородиці. Після молитви Архиєрей розповів історію храму, поділився своїм досвідом військового капеланства, адже він неодноразово відвідував солдат у зоні АТО, а на завершення уділив своє Архиєрейське благословення та подарував усім іконки Богородиці.

DSC_0967

У Гошеві курсанти разом з капеланами спершу завітали у василіянський монастир на Ясній Горі, який має більш ніж 500-річну історію. Усі паломники мали добру нагоду під час екскурсії дізнатись чимало цікавого про сам монастир та помолитсь перед чудотворною іконою Божої Матері.

DSC_1008

Далі курсанти завітали до монастиря Різдва Пресвятої Богородиці сестер Пресвятої Родини, де мали змогу духовно збагатитись, оскільки ввечері відбулись молитовні чування, перегляд фільму на духовну тематику та розважання.

DSC_1070

Наступного дня, прочани разом із капеланами молились Божественну Літургію за мир в Україні, здоров’я рідних та знайомих. Кожен мав можливість приступити до Святих Тайн Сповіді та Причастя.

Голвний  Військовий Капеланства ЛА УГКЦ о. Степан Сус подякував сестрам за їхню відкритість, за те, що вони так тепло і гостинно зустріли паломників та надали їм нічліг. Нагадаємо, що сестри вже не вперше радо відкривають двері свого реколекційного дому для військових паломників.

На завершення учасники прощі побували в Закарпатті, де відвідали замок Паланок в Мукачеві та взяли участь у Хресній дорозі вулицями міста.

DSC_1154

DSC_1060

Довідка. Релігієзнавчий гурток курсантів Національної академії сухопутних військ діє з 2007 року. Гурток об’єднує курсантів, які є лідерами та більше цікавляться життям та діяльністю Церкви, активно приймають участь в різних релігійних заходах, зустрічаються з цікавити людьми. За ці роки сотні курантів були учасниками гуртка, один із них – старший лейтенант Василь Божок став Героєм України! Гурток став платформою знайомства та вміння діяти для курсантів різних факультетів Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

Джерело: kapelanstvo.info