Отці Василіяни прийняли дітей із зони АТО на літні канікули

До Львова завітали 18 дітей із Луганщини, для яких літній відпочинок організовують монахи з монастиря святого Онуфрія. В місті вони провели два дні, під час яких мали багато екскурсій. Говорили і про серйозне – школярі розповіли, як жили, коли над головами літали снаряди.

На зустрічі із дітьми у Львівському палаці мистецтв побував репортер ZIK-Cтрім Юрій Мартинович.

Усі діти родом із села Муратове Новоайдарського району Луганщини, вони навчаються в одній школі і мали одну мрію на всіх – побачити гори Карпати. Реалізувати її взялися монахи-капелани, які познайомились з школярами, коли несли службу разом із 24 механізованою бригадою зі Львівщини.

«Ми почули, що їхня мрія побачити Західну Україну і хоча б не деякий час виїхати звідти, побачити Карпати. Повернувшись до Львова ми почали з нашими священиками, єпископами говорити як би ми їх перевезли. Зібрали гроші і реалізували цю мрію. Сьогодні вони будуть про себе розказувати, свідчити те, що бачили, привезли навіть осколки від граду», – зазначив військовий капелан брат Роберт.

Тринадцятирічна Діана пригадала, як снаряди літали просто над їхньої хатою. «Зараз в нас спокійно, а раніше стріляли, біля мене, біля лісу машина стояла і видно було, як снаряди пускала», – зазначила дівчинка.

Завдяки пожертвам благодійників на відпочинок дітей монахи зібрали 75 тис грн і продумали детальну програму. Так, діти уже побували у Києві, побачили Львів, далі на них чекають Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський та омріяні гори. Втім, усіх деталей відпочинку школярам не відкривають досі, аби зберегти інтригу.

«Діти досі виїжджали лише до Харкова. Тобто для них ця поїздка перша. Львів місто європейського рівня, багато людей, багато іноземців, для них це зовсім інший світ, вони такого ніколи не бачили, це їм треба показувати, ми єдина країна», – сказав підполковник Костянтин Заїченко.

Джерело: ZIK