Отець Тарас Коцюба про важливість капеланського служіння серед військових в зоні АТО

22 вересня 2016 р. після Святої Літургії за мир в Україні та добробут українського народу, яку в базиліці святого Петра у Ватикані відслужили представники різних архиєпархій, єпархій та екзархатів УГКЦ, що цими днями беруть участь в щорічному курсі з подружнього права, о. Тарас Коцюба, судовий вікарій Самбірсько-Дрогобицької єпархії, дав інтерв’ю для Радіо Ватикану.

Спілкуючись з редактором українського відділу папського радіо, о. Теодосієм Гренем, ЧСВВ, о. Тарас, який, серед іншого, є також капеланом для військовослужбовців в зоні АТО, поділився своїми думками щодо сьогоднішньої ситуації в Україні. На думку священика, сьогоднішня війна є шляхом до побудови і творення нової Української Держави. Проблемою, на його думку, є різноманітність поглядів, відсутність єдиного бачення цієї країни.

“Ми повинні консолідуватися і навчитися самостійно будувати власний дім, власну хату, як навчав Митрополит Андрей. Багато що треба переосмислити, змінити, доповнити і ніхто крім нас цього не зробить. Це наша земля, і на ній мають бути наші порядки”, – зазначив отець Тарас.

Священик також поділився спогадами про свої перші кроки та перший досвід у капеланстві серед українських військових. “Що я можу зробити для своїх дітей, як можу подбати про їхнє майбутнє?”, – це питання капелан поставив собі ще під час Майдану. І саме з нього розпочалося його служіння військовим, які захищають Батьківщину і життя українського народу.

Отець Тарас Коцюба в окремий спосіб наголосив на головному завданні, яке стоїть перед кожним військовим капеланом, а це – “Бути поруч”. Служіння військовим на фронті і в начальних закладах чи військових частинах дуже відрізняється. У капелана повинне бути бажання служити хлопцям, тоді Дух Святий підкаже, як це зробити найкраще.

На закінчення о. Тарас також коротко підсумував сьогоднішній стан військового капеланства УГКЦ: понад 100 священиків пройшли тернистий шлях в зоні АТО. Ще не має закону, який би на державному рівні надавав священикам статус капелана. Все служіння зводиться до добровольчого волонтерського руху. Але обов’язковим для капелана є благословення від свого владики і дозвіл від Департаменту військового капеланства УГКЦ на служіння в зоні АТО.

Слухати запис тут. 

Джерело: uk.radiovaticana.va