Отець Андрій Зелінський з робочим візитом відвідав Сполучені Штати Америки

Отець Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, з робочим візитом відвідав Сполучені Штати Америки.

На запрошення Факультету військових наук Фордгемського університету, м. Нью-Йорк, о. Андрій 2 березня 2023 р. провів зустріч із курсантами, працівниками та студентами університету, а також численними гостями, де прочитав лекцію на тему “Військове капеланство в умовах війни”.

“Найбільшою несподіванкою для мене стало те, що людина в XXI столітті може бути настільки невільною та настільки жорстокою – без причин. Це відбувається в такому масштабі, якого я не міг уявити”, – поділився своїми спостереженнями капелан. Згадуючи про звірства, які вчинили російські солдати в Україні, о. Андрій зауважив, що “сьогодні ми вперше маємо конкретні докази того, що може зробити з людиною авторитарна держава, у якій немає поваги до особи у якій людям не говорять про цінність свободи та особистої гідності”.

Присутні в залі жваво долучалися до обговорення викликів, що сьогодні стоять перед Україною та перед цілим світом. На запитання “Чим ми у США можемо допомогти?”, капелан відповів: “Не відмовляйтеся від правди. Не відмовляйтеся від справедливості, від справжнього добра. Не втрачайте віри в людяність. За неї сьогодні вартує боротися. Залишайтеся людьми. Це наша відповідальність”.

Також отець Андрій нагадав, що війна в Україні триває вже дев’ять років – з моменту вторгнення Росії в Крим у 2014 році. Увесь цей час військові капелани вірно стояли пліч-о-пліч із українськими воїнами.

Отець Андрій називає служіння військового капелана “смиренним”, але дуже багатогранним і ефективним. “Капелани повинні знайти спосіб допомогти воїнові пам’ятати про власну гідність і знайти сенс навіть у стражданні. Братерство на полі бою – один із найкращих шляхів вберегти та захистити власну людяність. Особисто для мене найбільша винагорода – це коли відчуваю, що можу об’єднати людей і зміцнити їх, підсилити кожного”, – підсумував капелан.

У межах візиту до США отець Андрій Зелінський зустрівся також з військовим капеланом Військової академії США у Вест-Пойнт та записав ряд подкастів для “Інституту сучасної війни”.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ