О. Степан Сус: «Покликання капелана – бути поруч»

Головний військовий капелан ЛА УГКЦ та настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11) о. Степан Сус розповів про місію військових капеланів та про те, чим кожен може допомогти воїнам української армії у інтерв’ю «Золочів.нет».

«Найважливішим є те, що люди відчувають відповідальність за майбутнє України. Мені приємно, що народ сьогодні вже розуміє, яку роль відіграє армія у суспільстві. Були роки, коли про армію говорили негативно. Сьогодні всі розуміють, що є захисники Вітчизни: ті, які підставляють свої груди під кулі ворогів, щоби ніхто нас не поранив», – розповів священик-капелан. Отець Степан також зазначив, що духовність – це важлива складова кожного військовослужбовця. Ті, хто є віруючими військовослужбовцями, здатні перемогти не тільки видимих ворогів, але й невидимих.

«Моє завдання, як військового капелана, є підтримати військовослужбовців. Я стараюся об’єднувати тих людей, які можуть робити щось важливе. На сьогоднішній день Центр Військового Капеланства та Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла зібрали на потреби військовослужбовців вже понад 13 млн. гривень», – сказав отець.

Військовий душпастир зазначив, що окрім матеріального забезпечення,  капелани сьогодні значну увагу приділяють реабілітації військовослужбовців.

«Стараємося для тих військових, які почувають себе наодинці зі своїми проблемами, створювати такі умови, щоби вони могли відчути, що хтось їх шанує, що хтось про них пам’ятає, що вони не є одинокими», – зазначив о. Степан. І також додав, що військові капелани намагаються сьогодні дбати про сімї військовослужбовців, які переживають трагедію втрати когось із близьких. Також підтримують тих, які сподіваються, що повернеться їхній чоловік чи син із зони АТО, тому що пропав безвісти. «Багато хлопців потребують психологічної реабілітації. Це покликання капелана – бути поруч», – сказав священик.

Душпастир також зазначив, що кожен може допомогти військовослужбовцям морально. «Коли не знаємо, які підібрати слова, важливо сказати: «Я є поруч, якщо треба, звертайся”. “Є обставини, коли не потрібно грошей, а потрібно просто уваги», – сказав головний військовий капелан.

Настоятель Гарнізонного храму також зауважив, що важливо є молитися за військовослужбовців та за можливістю допомагати матеріально сімям потерпілих внаслідок війни на Сході України. Адже зараз є багато сімей, де загинув чоловік-військовий і дружина залишилась сама з дітьми.

«Кожен може побачити тих, кому потрібна допомога», – зазначив отець Степан і додав, що в цьому полягає сенс людського життя – бути потрібним комусь. «Коли ми разом, ми є сильніші і здатні здолати будь-яких ворогів», – сказав священик.

Джерело: Золочів. нет