О. Андрій Зелінський розповів про цінності під час війни для учасників Українського жіночого конгресу

28 листопада у Києві відбувся VI Український жіночий конгрес на тему «Цінності під час війни». На заході був присутній заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Зелінський, ТІ.

Під час панелі «Спеціальна подія. Жінки і цінності» о. Андрій заявив, що для громадян України в умовах війни важливо не лише сповідувати цінність свободи, що відсутнє у представників країни-агресора, а й формувати взаємозалежність у суспільстві на основі інших важливих цінностей. 

«Людина починається зі свободи, але свободою не завершується. Людина – це не лише про свободу, а й про взаємозалежність і тому питання – на якому принципі, на яких цінностях ми вибудовуємо взаємозалежність у нашому суспільстві. Бо її можна збудувати на основі страху, насилля, а можна на основі ціннісних формацій. Людина має розуміти всю красу свободи і людяності… Коли сталась Буча, Ірпінь, я собі задавав запитання – як може існувати ця жорстокість? Жорстокість, не у відповідь на агресію. Вона існує, бо цінності свободи у представників країни-агресора не склалися», – сказав він.

Капелан також підкреслив, що людяність українців визначають чотири координати: «Уміння шукати правду. Уміння обирати добро. Захищати справедливість. Споглядати красу. Саме так, красу – серед понівеченого війною світу важливо вміти знаходити красу. А ще українцям потрібно вірити в себе, не дозволити власному світлу згаснути».

За матеріалами: facebook.com/womenua.today/