Нідерландська делегація з питань капеланства відвідала львівський Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла

28 травня 2019 року нідерландська делегація з питань капеланства відвідала львівський Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла. Екскурсію для іноземних гостей провів настоятель храму, голова Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ о. Степан Сус. Священнослужитель наголосив на тому, що Гарнізонний храм є найперше місцем зустрічі, зустрічі із Господом.

Також о. Степан коротко повідав про історію святині, яка у радянський час була книгозбірнею. Особливу увагу настоятель храму приділив локаціям храму, де “бринить” сучасна військова історія України. Це зокрема світлини загиблих воїнів, а також деякі артефакти. Зокрема залізна солдатська бляшанка для води, пронизана кулями.

Нагадаємо, що вчора до Львова прибула нідерландська делегація з військового капеланства.
У складі делегації перебувають представники Протестантського Богословського університету (Нідерланди, Амстердам),  Міністерства оборони Нідерландів, Тілбурської школи католицького богослов’я та інших відповідних структур.

Після візиту до храму у конференц-залі на площі Міцкевича відбулася зустріч делегації із капеланами Львівської архиєпархії. Учасники події отримали унікальну нагоду обмінятися досвідом, поспілкуватися про виклики, які стоять перед капеланами сьогодні.

Як спілкуватися з воїнами-атеїстами? Чому жіноче капеланство для України це наразі дивина? Як боротися із вигоранням капеланів? Як впорядувати законодавство, яке стосується капеланського служіння? Про ці та інші питання поспілквалися присутні.

velychlviv.com