Незабаром мистецькі твори наших співгромадян експонуватимуться під час міжнародного мистецького конкурсу в Берліні

Твори засуджених та ув’язнених, що відбувають покарання у пенітенціарних установах України, візьмуть участь у ІІ Берлінському конкурсі, який проходитиме у серпні 2011 року під назвою «Von Licht und Dunkel» («Від світла і темряви»). Мета конкурсу – допомогти суспільству в усвідомленні віддзеркалення усіх питомих йому рис в історіях життя засуджених, у дійсності й обставинах життя за мурами пенітенціарних установ.

28 творів засуджених з усіх регіонів України були передані були передані Державною пенітенціарною службою України (ДПтСУ) Департаменту душпастирства силових структур Української Греко-Католицької Церкви. Пенітенціарне душпастирство УГКЦ вже посприяло участі громадян нашої країни у міжнародних мистецьких конкурсах у Відні (червень 2009) та у Берліні (грудень 2009). Як відомо, в них четверо наших співгромадян посіли призові місця. Результати цьогорічного конкурсу будуть оголошені через 2 місяці. Переможців очікують премії.

Координація щодо участі 25 територіальних підрозділів ДПтСУ лежала на плечах капітана Богдана Степенка та підполковника Владислава Скоропляса. Предмети прикладного та образотворчого мистецтва в місцях неволі виготовляють наші співгромадяни частково з матеріалів, наданих керівництвом установ, частково – з придбаних на власні кошти. У підготовці до відправлення творів о. Костянтину Пантелею допомагали волонтери душпастирства УГКЦ для в’язнів Ольга Петрашик, Ярослав та Андрій Павлюки. Переклад документації з назвами творів та іменами авторів англійською мовою виконала Діана Камлюк, призерка І Берлінського конкурсу 2009 року. Кожному з українських учасників буде приємно взнати про те, скільки теплих рук і сердець доторкнулися до їх робіт, щоб вони могли взяти участь у міжнародному конкурсі.

За сприянням Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України при Міністерстві культури і мистецтв України, працівників Відділу з оформлення міжнародних поштових відправлень Київської Митниці та Укрпошти, праці 28 авторів з України були відправлені до Німеччини. На думку як психологів Державної пенітенціарної служби України, так і мистецтвознавців з Міністерства культури і мистецтв України, наші співгромадяни мають великі шанси на визнання на міжнародному рівні.

Образотворче мистецтво залишається найбільш ефективним та доступним способом спілкування в’язнів з громадянським суспільством. Воно спонукає людей, які приходять подивитися на їх роботи, переосмислювати своє ставлення до проблеми злочину і покарання. Адже найважливіша потреба кожного нашого співгромадянина, хто знаходиться за ґратами, переживати покарання за злочин не як помсту, але покаяння та не втратити свою гідність людини. А після повернення у суспільство – не почуватися втраченим та відкиненим, але знайти своє місце для відновлення свого життя.

«Art and Prison» – міжнародна ініціатива митців та шанувальників мистецтва. Її цілі:

– привернути увагу до життя за тюремними ґратами,

– спонукувати художників усього світу внести своєю творчістю посильний внесок у поліпшення ситуації з правами людини в сфері виконавчої системи покарань,

– підтримувати соціальні проекти на кошти, отримані від продажу творів,

– служити форумом для суспільного діалогу і сприяти реінтеграції громадян в суспільство.

За матеріалами Департаменту УГКЦ для душпастирства силових структур України.

Джерело: http://prison-pastoral.blogspot.com/