Неділя про Блудного Сина в УГКЦ – день особливої пастирської турботи і молитви про в'язнів.

Влітку 2010 року Синодом Української Греко-Католицької Церкви було прийнято рішення про проголошення Неділі про Блудного Сина, що за літургійним календарем припадає завжди за два тижні перед початком Великого посту, днем особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння (пастирської турботи й молитви за в’язнів, за усіх жертв злочину та за працівників Державної пенітенціарної служби України). Було прийнято рішення про проведення в єпархіях УГКЦ збірок на потреби пенітенціарного душпастирства, оскільки це важливе служіння потребує належної підтримки. Цей день припадає 2012 року на 12 лютого.

За статистичними даними 2012 року, за кількістю в’язнів на 100 тисяч населення, Україна посідає 4 місце в Європі. Найбільше осіб засуджено за корисливі злочини проти приватної власності — крадіжки, грабіж, розбій, вимагання; на другому місці – «за наркотики»; на третьому — засуджені за умисне вбивство. Велике число наших співгромадян мали досвід перебування «за ґратами». Нині по той бік суспільства опинилося понад 154 тисяч людей. При високому рівні корупції в судах загострилася проблема застарілої спадщини кримінального правосуддя, що в умовах пострадянської України спричиняє переповнення тюрем. На тлі цієї кризи, яка кличе про потребу реформ судової системи та змін соціальної політики, велике значення набуває служіння Церкви у в’язниці.

Сучасна місія УГКЦ у тюрмах проходить в атмосфері братнього співслужіння з представниками інших християнських Церков і деномінацій. Вона здійснюється на підставі соціального партнерства у співпраці з Державною пенітенціарною службою України. Визнаючи глибоку пошану до праці пенітенціаріїв, які у важких умовах виконують відповідальну суспільну місію, потрібно аби суспільство і компетентна влада приділяла більше уваги змінам у сфері кримінального судочинства та виділяла більше коштів на потреби виховання молоді.