Навчання з основ тактичної медицини для капеланів у Стрию

10-11 травня 2016 року в м. Стрию, з ініціативи Комісії душпастирства силових структур України Стрийської єпархії, інструктори гуманітарної ініціативи Світового Конгресу Українців «Захист патріотів» провели для священнослужителів курс з тактичної медицини, знаний ще як курс «бійця рятувальника» (Combat Lifesaver Course).

Цей курс бійця-рятувальника, який викладають у всіх країнах-членах НАТО, надає знання з першої допомоги пораненому на полі бою. Протягом курсу відпрацьовувалися навички з використанням тренувальних матеріалів, включаючи компоненти IFAK.

До слова, дана гуманітарна ініціатива Світового Конгресу Українців була створена у травні 2014 року. Інструктори «Захисту Патріотів» пройшли сертифікацію за міжнародними стандартами медицини задля проведення професійного навчання, яке базується на доказовій медицині та керується міжнародними протоколами ТССС (Committee on Tactical Combat Casualty Care).

Владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, неодноразово бував в зоні АТО. Він зауважив, що такі тренінги є сьогодні особливо важливими  для капеланів: “Та війна заставила нас багато чому  вчитися і не легковажити абсолютно нічим, – зауважує владика Богдан. “Дуже мобілізуючі науки, зокрема, дають тренери, які є самі учасниками бойових дій і не одному бійцю порятували життя. Для нас цей досвід є дуже цінним”.

Фото з проведеного заходу можна переглянути ТУТ.

Джерело: stryi.ugcc.org.ua