Науково-методична конференція про соціальну адаптацію в’язнів та можливості духовного проводу в тюрмах

На таку тему 3 грудня 2010 року в приміщенні головного корпусу Українського Католицького Університету на вул. Свєнціцького, 17 відбулася науково-методична конференція під назвою «Засуджені, але не відкинені». Участь у ній взяв Високопреосвященний владика Венедикт Алексійчук, єпископ-помічник Львівський УГКЦ, представники керівництва Держдепартаменту України з питань виконання покарань, представники державних установ та громадських організацій міста.

Захід відбувся у рамках IV Суспільних днів УГКЦ. Конференцію організували в’язничні капелани Києва та Львова за підтримки патріарших комісій УГКЦ «Справедливість і мир» та «Сприяння єдності християн». «Ми хочемо привернути увагу суспільства до проблем, пов’язаних із соціальною адаптацією в’язнів, а також потреб, пов’язаних із забезпеченням духовного проводу в місцях позбавлення свободи»,– зазначив один із організаторів, тюремний капелан Юрій Кузьо.

За словами професора Мирослава Мариновича, «Коли суд виносить свій обвинувачувальний вирок, вважається, що таке покарання є цілком достатнє для відновлення справедливості й перевиховання злочинця. Проте дуже часто вирок щодо позбавлення волі – це лише початок фактично позасудових покарань. В’язня можуть карати холодом і голодом, можуть всіляко принижувати, а то й піддавати тортурам. Врешті-решт, вийшовши на волю, колишній в’язень майже неминуче стає об’єктом суспільного остракізму. Чи усвідомлюємо ми, що дуже часто це закінчується новим злочином? Чи не є цей ланцюжок тривожним сигналом, що його ми повинні осмислити»?

Конференція «Засуджені, але не відкинені» дала змогу всім небайдужим до проблем, пов’язаних із соціальною адаптацією в’язнів, а також здійснення духовного проводу в місцях позбавлення волі, отримати докладну інформацію щодо зазначених тем, особисто поспілкуватись із експертами в цій галузі та дізнатись про можливі шляхи вирішення актуальних проблем у пенітенціарній сфері. Сфері, де, попри жорстоку реальність, повинна панувати Христова любов: «Братня любов нехай перебуває! Гостинності не забувайте, бо нею деякі, не відаючи, ангелів були вгостили. Про в’язнів пам’ятайте, немовби ви самі були в кайданах з ними, та про тих, що страждають, оскільки й ви самі в тілі» (Євр. 13, 1-3).

Джерело: http://ucu.edu.ua/press-releases/3572/