Військові з Харкова вперше взяли участь у Всеукраїнській військовій прощі до Зарваниці

Вже дев’ятий раз у вересні в невеличкому селі Зарваниця, що на Тернопільщині, відбулась Всеукраїнська проща військових.

У цьому духовному Марійському центрі зібралось понад дві тисячі військовослужбовців різного роду військ. Тут були і курсанти, і строкові військовослужбовці, учасники та ветерани АТО, а також сім’ї військових. Ця проща є певним символом об’єднання всієї України, адже на спільну молитву за мир військові прибули з усієї України: Харкова, Маріуполя, Херсону, Одеси, Запоріжжя, Києва, Львова, Івано-Франківська, Золочева, Черкас…

Вперше в спільній молитві військових у Зарваниці разом із капеланом частини о. Ігором Табакою  взяли участь військовослужбовці Національної гвардії України військової частини 3017 з Харкова. Разом із гвардійцями до Зарваниці поїхали харківські прикордонниками.

Усі богослуження в ці дні були присвяченні молитві за мир в Україні, а особливо за тих, хто його в цей час захищає, навіть ціною свого життя. Для гвардійців з Харкова поминальна служба за загиблими, яка служилась в суботу ввечері, мала особливу вагу, адже п’ять бійців їх частини згинули в зоні АТО. Завершенням і кульмінацією прощі стала недільна Божественна Літургія. Незважаючи на велику кількість різних заходів, кожен мав час на те, щоб помолитись, побути в тиші, посповідатись і причаститись, а також сходити в купіль.

Дорогою додому паломники з Харкова відвідали Збаразький замок-музей, що стало гарним культурно-мистецьким завершенням прощі.

IMG_20170917_120749

Військовий капелан о. Ігор Табака