Наші капелани першими розпочали служіння в Харківському військовому госпіталі, – владика Василь (Тучапець)

У червні виповнилося три роки з дня інтронізації владики Василя (Тучапця) як екзарха Харківського. З цієї нагоди відбулася розмова з єпископом про життя УГКЦ на Сході України.

Владика Василь розповів про те, що Харківський екзархат і за чисельністю духовенства, і за кількістю храмів є найменшим в Україні, адже є наймолодшим з усіх екзархатів.

“Сучасний стан екзархату я порівняв би до перших апостольських часів: коли апостоли не мали церков, не було структур, житла. Але вони повні Святого Духа йшли та звіщали Слово Боже: тисячі людей повірили, охрестилися і отримали Божу благодать спасіння. Тому, на мою думку, особливістю нашого служіння мав би бути саме цей апостольський запал, щоб з ним іти та звіщати Євангеліє Божої благодаті, аби якнайбільше людей повірили в єдиного Спасителя, нашого Господа Ісуса Христа”, – розповідає єпископ.

Владика Василь зазначив, що через військові дії на Донбасі на Харківщині сьогодні проживають багато вимушено переміщених осіб. Одним із завдань УГКЦ на Харківщині є допомогам таким людям: “У 2014 році було засновано Благодійний Фонд “Карітас Харків”. За три роки харківським “Карітасом” було реалізовано 18 проектів, які здебільшого направлені на допомогу вимушено переміщеним особам у їх потребах: харчування, медична допомога, засоби гігієни, оренда помешкання, також психологічна допомога, зокрема дітям, юридична допомога, працевлаштування, здобуття нової професії. За три роки в “Карітасі Харків” отримали допомогу 40 532 особи”.

Також єпископ розповів, що військові капелани УГКЦ першими почали служіння у Харківському військовому госпіталі:

“Хочу відзначити служіння нашої Церкви у Харківському військовому госпіталі, яке ведеться з червня 2014 року. Саме наші капелани першими почали це служіння. Ось уже три роки майже щоденно священики служать там Літургію, моляться над пораненими, підтримуючи їх духовно та психологічно. За весь цей час відбулося 63 ротації капеланів з різних наших єпархій. 40 священиків побували в Харківському військовому госпіталі”.

За матеріалами ugcc.ua