«Нас повернули до життя» – сім’ї загиблих воїнів АТО про реабілітацію в Гошівському монастирі

До Запоріжжя завітали почесні гості з Івано-Франківщини, які вже третій рік поспіль на базі монастиря сестер Пресвятої Родини в Гошові гостинно приймають сім’ї  АТО для реабілітації.

Організація «Родина козацької звитяги» за підтримки облдержадміністрації виступила ініціатором  проведення такого заходу. У форматі «круглого столу» представники Української Греко-Католицької Церкви з Івано-Франківської області поділилися досвідом соціально-психологічної реабілітації членів родин загиблих учасників антитерористичної операції з представниками обласної влади, психологами, реабілітологами, лікарями обласних та міських медичних закладів.

Привітала та нагородила гостей грамотами облдержадміністрації за активну громадську позицію та вагомий особистий внесок у волонтерську діяльність щодо надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

– Наскільки приємно, що наша область уже тертій рік поспіль товаришує з Івано-Франківською областю. Вже більше 40 людей – членів сімей загиблих воїнів АТО пройшли курс реабілітації у Гошівському монастирі. Група запорізьких родин у складі 16 осіб була першою, яку змогли прийняти у  монастирі, і відтоді це партнерство, допомога продовжується і нині, – зазначила Зінаїда Бойко.

На початку створення центру реабілітації планувалося запрошувати сім’ї постраждалих під час подій Майдану та  «Небесної Сотні». Пізніше, у 2015 році, коли з’явилася потреба у реабілітації воїнів зі Сходу, до представників монастиря звернувся запорізький військовий з проханням зробити подібний курс для батьків загиблих. На сьогодні, в залежності від категорії, курс поділяється на п’ять видів: призначений для неодружених військовослужбовців, для військовослужбовців із дружинами, для військових медиків, для сімей загиблих (підгрупи для батьків та вдів) та військових капеланів. Упродовж року у монастирі проводиться до дев’яти курсів з реабілітації. До цього часу було проведено 26 заходів із залученням іноземних експертів.

Як зазначив протоієрей та волонтер Руслан П’яста, група, що працює з приїжджими родинами, складається з двох духівників, двох священиків, двох психологів, масажиста чи реабілітолога та координатора. Постійно до цієї роботи залучають західних експертів, у тому числі психологів НАТО, які у власній країні мали досвід роботи з подібними категоріями людей. Зокрема, тренінги та курси проводили група фахівців з Америки, Хорватії тощо. Велику підтримку надає благодійна організація «Карітас України».

foto-3

Запорізький департамент інформаційної
діяльності та комунікацій з громадськістю