«На жаль, війна – дуже великий бізнес», – Апостольський нунцій про свою поїздку до Донецька

Апостольський нунцій в Україні Клаудіо Гуджеротті на Великдень відвідав окупований Донецьк, де відсвяткував Пасху з римо-католиками та відвідав греко-католиків.

Як розповів представник Папи в Україні в коментарі для «Живого телебачення», поїздка в Донецьк – це була його друга подорож на Схід України. Перший раз він відвідав прифронтові міста. Цього разу територію, яку не контролює українська влада.

«Там ситуація набагато складніша, – сказав він, – як з точки зору інфраструктури, так і щодо життя суспільства. Дуже багато знищено об’єктів. І ціни там набагато вищі. Більшість людей, які скажімо, представляють середній клас, працюючих людей, виїхали. Найменш захищена верства населення – громадяни, які не можуть покинути територію і, на жаль, там залишилися. Це пояснює той наплив людей, які їдуть з цієї території на вільну, щоб отримати пенсію, дешевше купити продукти».

Апостольський нунцій відзначив, що дуже важко дивитися на літніх людей, які стоять на пропускному пункті під дощем і намагаються перетнути так званий кордон з окупованою і неокупованою територією України, щоб купити собі дешевших продуктів та взяти свою пенсію. І умови, в яких вони проживають, надзвичайно складні.

За його словами, коли був у Донецьку, то не мав зустрічі з так званою владою окупованої території. «Я тільки був у церкві, щоб відсвяткувати Пасху. Також мав нагоду відвідати в Донецьку греко-католицький храм. Я побачив надзвичайно простих і відкритих людей. Я міг з ними спокійно поспілкуватися. У цьому і є різниця між Апостольським нунцієм і послами в Україні, бо я маю більше довіри від людей, яких я зустрічав на територіях, неконтрольованих українською владою», – розповів Архиєпископ.

На його думку, усі люди перебувають під певним пресингом, проте, каже Нунцій, він не відчув, щоб католики переслідувалися якось по-іншому ніж інші. «Хоча римо-католики є під меншим тиском, ніж греко-католики. Тобто греко-католикам там складніше жити, вони більше страждають. Греко-католицькі громади обслуговують священики, сім’ї яких живуть окремо, і це ще більше ускладнює ситуацію… Там узагалі є страждання, про яке мало хто говорить. На моє враження, там люди покинуті самі на себе зі своїми проблемами, з якими стикаються щодня», – вважає Апостольський нунцій.

«Також я для себе відзначив, що люди там, які були бідними, стали ще біднішими, а багаті – ще багатшими. На жаль, війна – дуже великий бізнес», – додав Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті.

«Живе телебачення»