На Одещині завершилася програма реабілітації для батьків полеглих Героїв України

11 липня на Одещині завершилася програма реабілітації для батьків полеглих на Донбасі українських воїнів, організована Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. Захід проходив в рамках проекту “Трирічна програма УГКЦ психологічної опіки і соціального відновлення жертв війни у Східній Україні (2019-22)”.

У програмі, яка включала відпочинок на морі, духовну та психологічну реабілітацію, взяли участь 15 татів полеглих українських Героїв з різних куточків України. Духовний супровід групи здійснював отець Ростислав Височан, керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Захід розпочався 7 липня Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний владика Михаїл (Бубній), Екзарх Одеський. Єпископ звернувся до учасників програми реабілітації з привітальним словом та благословенням.

Щодня о. Ростислав Височан проводив для групи духовні бесіди на теми “Біблійне створення світу та теорія креаціоналізму”, “Хто така людина у біблійному контексті?”, “Гріх – первісна хвороба людства”.

Крім того, в рамках програми заходу відбулися зустрічі групи батьків полеглих воїнів з психологом на теми: “Психотравма та психотравматичні події в житті людини” та “Психологічна самодопомога у травматичних життєвих ситуацій”.

На завершення реабілітаційної програми учасники заходу помолилися панахиду за полеглими українськими Героями спільно з родинами загиблих воїнів міста Одеси. Молитву провели військові капелани о. Ростислав Височан та о. Олександр Смеречинський.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ