На Маківці близько тисячі людей вшанували пам'ять Українських Січових Стрільців

Представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України вшанували пам’ять загиблих Українських Січових Стрільців та взяли участь у святкуванні 97-ї річниці перемоги УСС на горі Маківка (Сколівські бескиди). Там відбувся чин панахиди та віче пам’яті за героїчно загиблими Українськими Січовими Стрільцями. В заході, присвяченому 97-ій річниці перемоги Українських Січових Стрільців на горі Маківці, загалом зібралося близько тисячі осіб.

Участь в урочистому вшануванні взяли представники Львівської ОДА, депутати Львівської облради, керівники Сколівського району Львівської області, представники політичних партій, Львівської обласної організації Спілки офіцерів України (разом з ними був представник Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ отець-диякон Андрій Сіданич),члени Львівської обласної спілки політичних в’язнів України, низки громадських організацій Львівщини,представники молодіжних організацій, зокрема, “Пласту” та громади Сколівського району.Також в цьому звході взяла участь делегація з Кривого Рога, до складу якої входили представники Спілки офіцерів України, Інгульської паланки війська Запорозького Низового, юнацької та шкільної молоді.

Урочистості розпочалися з панахиди біля Меморіалу Українських Січових на горі Маківці, на місці історичної загибелі українських воїнів. На могилах Українських Січових Стрільців запалили лампадки, а школярі поклали до Меморіалу гірлянди, сплетені з вічнозеленої ялини.

До учасників численного віча,серед інших, звернулися представники делегації з Кривого Рога-Старійшина Інгульської паланки війська Запорозького Низового Павло Лісняк та прочитала вірша-звернення семикласниця Катерина Нацеткова, що було надзвичайно прихильно сприйнято учасниками Віча. Голова Львівської обласної організації-член Центрального Проводу Спілки офіцерів України полковник Петро Костюк у своєму виступі, зокрема, зазначив, що: ” Битва на Маківці це свідчення переходу української нації від пасивного до активного стану. Це перша велика спроба українців в двадцятому столітті стати активним чинником історії, творцями свого майбутнього. Ця перша національна українська військова формація минулого століття явила світові українського вояка-переможця, який прагне своєї Української держави та свого національного війська. Тут на Маківці воювали легендарні сотник Дмитро Вітовський, майбутній Секретар(міністр) Військових Справ ЗУНР, хорунжа Олена Степанів, перша у світі жінка офіцер, прийнята військову службу( 120 років з дня народження якої відзначатимемо в грудні 2012р.) та багато інших. Національно-державницькі традиції УСС успадкувала УГА, ядром якої у 1918р. став Легіон УСС, Галицько-Буковинський куріннь, який розвинувся в Корпус Січових Стрільців Армії УНР на чолі з Євгеном Коновальцем, Карпатської Січі, а в 40 роки двадцятого століття- УПА. Переможна битва на Маківці є складовою Пантеону українських перемог. Чин Українських Січових Стрільців спонукає нас сьогодні до активності, до творення сьогодення та майбутнього України”.

Повідомив п-к Петро Костюк

Автор фотографій капітан Юрій Романишин