На Львівщині завершився міжконфесійний Курс підготовки військових капеланів

З 18 по 27 червня 2019 року на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки в с. Старичі Львівської області проходив третій базовий курс підготовки військових священиків (капеланів), організований Головним управлінням морально-психологічного забезпечення Збройних сил України. Учасниками Курсу стали також військові капелани УГКЦ о. Сергій Дмитрук, о. Степан Козак, о. Андрій Хомишин, о. Михайло Білецький, о. Юрій Ланик, о. Василь Боднар та о. Павло Хведорук.
27 червня під час офіційного закриття курсу до всіх присутніх капеланів звернувся о. Ростислав Височан, керівник відділу у справах душпастирства у Збройних силах України Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Отець Ростислав привітав капеланів від імені голови Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України владики Михаїла Колтуна із завершенням курсу та побажав реалізації усіх вмінь і навиків на практиці у повсякденному капеланському служінні.

«Сьогодні військове капеланство в Україні стає більш професійним. Для того, щоб бути поруч українського воїна, ми повинні бути поруч один одного. Це означає – бути одною капеланською командою, виконувати одне покликання, незважаючи на те, що ми різні. Це і є ознакою професіоназму», – підкреслив о. Ростислав.

На завершення всі капелани, які впродовж десяти днів проходили вишкіл для військових священиків, отримали сертифікати.

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ